Eerste elftal

Bruggink staat voor dilemma: Nieuwe linksback of intern oplossen?

Bruggink staat voor dilemma: Nieuwe linksback of intern oplossen?

Volgens Fabrizio Romano is Anass Salah-Eddine hard op weg naar AS Roma. Als de deal op tijd wordt afgerond, verliest FC Twente zijn eerste keuze op de linksbackpositie. Met het vertrek van Salah-Eddine en de verhuur van Mats Rots aan Heracles Almelo staat de club voor een dilemma. Technisch directeur Arnold Bruggink moet nu een belangrijke beslissing nemen: haalt hij op de laatste transferdag nog een vervanger, of kiest hij voor een interne oplossing?

Bas Kuipers

Kuipers maakte in 2024 de overstap van Go Ahead Eagles naar FC Twente, maar heeft tot dusver niet weten te overtuigen bij de Tukkers. Hij werd uit de basis geknokt door Salah-Eddine en is inmiddels voornamelijk bankzitter. Bij afwezigheid van de vaste linksback krijgt hij echter wel speeltijd. Zo stond hij in de vorige speelronde tegen zijn oude club in de basis, nadat Salah-Eddine kort voor de wedstrijd vertrok in een poging een transfer af te dwingen.

Kuipers speelde tegen Go Ahead 62 minuten en werd vervolgens vervangen door Arno Verschueren. De 30-jarige linksback wist geen sterke indruk achter te laten en werd door de Twente-supporters beoordeeld met een matige rating van 5,2. In het seizoen 2024-2025 kwam Kuipers tot 16 wedstrijden, waarin hij één keer scoorde en drie assists gaf. Desondanks begon hij slechts in 30% van de wedstrijden in de basis. Het wordt een uitdaging voor Bruggink om op korte termijn een geschikte vervanger te vinden. Mocht het niet lukken, dan zou Kuipers de vaste linksback van FC Twente kunnen worden.

Michal Sadílek

Sadílek speelt momenteel als middenvelder bij FC Twente, maar kan indien nodig ook als linksback uit de voeten. In het verleden heeft de 25-jarige Tsjech al meerdere keren op die positie gestaan en liet hij een solide indruk achter. Mocht FC Twente geen directe vervanger weten te vinden voor Salah-Eddine, zou Sadílek een optie kunnen zijn om de linksbackpositie te versterken. In de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles gaf de Tsjech zelfs een assist op Sem Steijn als linksback. In dat geval zou hij de concurrentiestrijd met Kuipers aangaan, wat extra opties en flexibiliteit in de verdediging zou kunnen bieden voor trainer Joseph Oosting.

Last minute aankoop

Bruggink zou er ook voor kunnen kiezen om Sadílek op het middenveld te laten en op het laatste moment nog een vervanger voor Salah-Eddine aan te trekken. Dit zal echter geen gemakkelijke opgave zijn, aangezien het een race tegen de klok wordt. In toplanden zoals Engeland, Italië, Spanje en Duitsland sluit de transfermarkt al vanavond, terwijl Nederlandse clubs nog tot morgenavond de tijd hebben om zaken te doen. Hierdoor wordt het voor FC Twente lastiger om een geschikte vervanger uit het buitenland te halen.

Mats Rots speelt momenteel op huurbasis bij Heracles en keert aan het einde van het seizoen terug bij FC Twente. Een mogelijke oplossing zou kunnen zijn om voor de rest van het seizoen Kuipers of Sadílek op de linksbackpositie te laten spelen en vanaf volgend seizoen de concurrentiestrijd tussen Kuipers en Rots aan te laten gaan.

Poll

Wat is volgens jou de beste oplossing?

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties