Eerste elftal

FC Twente verliest bij NAC Breda en kan niet profiteren van puntenverlies concurrentie

FC Twente verliest bij NAC Breda en kan niet profiteren van puntenverlies concurrentie

Vanmiddag om 12:15 uur speelt FC Twente de uitwedstrijd tegen NAC Breda. De Tukkers kunnen goede zaken doen op de ranglijst. Concurrenten FC Utrecht en AZ speelden gelijk in de Galgenwaard, terwijl Feyenoord dankzij een kanonskogel van Jesse Bosch niet verder kwam dan 1-1 bij Willem II. FC Twente kan tot op drie punten van FC Utrecht komen, Feyenoord passeren op de ranglijst en de voorsprong op AZ vergroten. Een interessante middag dus in Breda. Praat mee met medesupporters in dit liveblog.

Eerste helft
In de beginfase kreeg FC Twente twee grote kansen via Vlap. Bij de eerste passte de Fries verkeerd, bij de tweede ging hij zomaar liggen oog-in-oog met de doelman. Het was daarna NAC Breda dat de openingstreffer maakte. Kaied kon zo doorlopen en de bal binnen schieten. Zes minuten later verdedigde FC Twente weer slecht en kon Ómarsson de 2-0 binnenwerken. Twee kansen, twee doelpunten, zoals vaker bij FC Twente. De Tukkers gingen zelf te slordig om met de kansen.

Na ongeveer een half uur spelen zette FC Twente echt aan. De ploeg voetbalde er makkelijk doorheen bij NAC, maar scoren lukte niet. De thuisploeg kreeg ook nog een grote kans via Van Hooijdonk, maar Unnerstall redde. Vlap was bij veel aanvallen vertrokken en bezorgde NAC daarmee problemen, maar hielp ook veel kansen om zeep. Het ontbrak FC Twente weer eens aan de scherpte voor de goal.

Tweede helft
Oosting wisselde aanvallend door Ltaief in het veld te brengen voor Kjolo. Vlap ging terug naar het middenveld. FC Twente ging vol op jacht naar de comeback. De ploeg kwam veel in en rondom de zestien van NAC, maar wist lange tijd niet af te drukken. Dat lukte in de 77e minuut eindelijk, toen Rots de bal knap binnenkopte.

Drie minuten later kwam FC Twente op gelijke hoogte via Van Wolfswinkel, maar het doelpunt werd uiteindelijk afgekeurd wegens buitenspel. FC Twente vond dat het nog recht had op een penalty na een overtreding op Ltaief, maar deze werd niet gegeven. FC Twente ging nog voor de 2-2, maar deze viel niet. FC Twente verspeelde drie punten in een weekend waarin het juist goede zaken had kunnen doen.

Volgende wedstrijden
De komende twee wedstrijden staan allebei in het teken van de Europa League. Aanstaande donderdag om 18:45 uur gaat FC Twente op bezoek bij Malmö FF in de Europa League. Een week later komt Besiktas JK om 21:00 uur naar De Grolsch Veste. Beide wedstrijden moeten gewonnen worden om door te gaan in de Europa League. Op zondag 2 februari om 14:30 uur speelt FC Twente weer in de eredivisie. Dan gaat de ploeg op bezoek bij Go Ahead Eagles.

Opstelling: Unnerstall; Van Rooij, Lagerbielke, Van Hoorenbeeck (71' Regeer), Salah-Eddine (65' Kuipers); Kjolo (46' Ltaief), Sadílek (86' Vennegoor of Hesselink), Steijn; Rots (86' Ünüvar), Van Wolfswinkel, Vlap

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties