Ltaief en Van Bergen opvallende uitblinkers in eredivisie
Na de eerste seizoenshelft is er veel kritiek op de buitenspelers. Daan Rots, Sayf Ltaief en Mitchell van Bergen presteren niet voldoende, zo hebben ook trainer Joseph Oosting en technisch directeur Arnold Bruggink toegegeven. Het gaat dan met name over het rendement, want in andere statistieken zijn Ltaief en Van Bergen opvallende uitblinkers in de eredivisie.
Qua 'progressive carries', het minimaal vijf meter dribbelen met de bal richting het doel van de tegenstander, is Ltaief de beste van alle buitenspelers van de eredivisie, zo blijkt uit de statistieken van DataMB. Ook Van Bergen heeft een goede score. Beide spelers blinken ook uit in de algemene dribbeling. Ltaief doet het hierin zelfs net iets beter dan bijvoorbeeld Noa Lang van PSV en Mika Godts van Ajax. Ook doet zowel Van Bergen als Ltaief het goed zonder bal.
Dribbelaar Ltaief
In de eredivisie heeft alleen Jayden Addai van AZ meer succesvolle dribbels per negentig minuten dan Ltaief (6,9 om 3,5). Addai maakte nog maar 143 minuten, Ltaief al 568. Het slagingspercentage van de dribbels van Ltaief is 62,9 procent, meer dan wie dan ook uit de top vijftien spelers met de meeste geslaagde dribbels per negentig minuten.
Rendement
Dan komen we weer aan bij dat rendement... Ltaief doet het qua assists nog niet eens zo heel slecht volgens de statistieken van DataMB. Hij gaf er al twee. Ltaief geeft echter niet genoeg 'key passes', passes die belangrijk zijn in gevaarlijke aanvallen. Van Bergen doet dat een stuk beter, maar is dan weer belabberd in het geven van assists. Uiteindelijk is het qua expected goals en expected assists niet goed genoeg van zowel Ltaief als Van Bergen. Ze komen te weinig in scoringspositie en geven medespelers te weinig grote kansen.
| Speler | xG | Goals | xA | Assists |
| Ltaief | 1,0 | 0 | 2,4 | 2 |
| Van Bergen | 1,1 | 0 | 1,6 | 0 |
| Rots | 2,8 | 0 | 1,8 | 3 |
| Totaal | 4,9 | 0 | 5,8 | 5 |
Daan Rots
We zijn bij Ltaief en Van Bergen nog wel potentie in de statistieken, ondanks het mindere rendement. Deze statistieken zijn bij Rots zorgelijker. De 23-jarige rechtsbuiten presteert in alle genoemde categorieën matig tot slecht. Rots is nog geen schim van de speler van de laatste maanden van vorig seizoen.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties