FC Twente Nieuws

Bruggink hint op comeback bij FC Twente: "Daar ligt mijn kracht"

arnold bruggink veld grolsch veste toespraak 2024

Arnold Bruggink is niet langer de technisch directeur van FC Twente. Fysieke klachten dwongen hem om na bijna twee jaar de handdoek in de ring te gooien. Dit ging gepaard met de nodige emotie, want Bruggink ademt en leeft FC Twente. Technisch adviseur Jan Streuer heeft besloten om het stokje over te nemen tot minimaal het einde van het seizoen 2025-2026. Halverwege het seizoen gaat hij met FC Twente om tafel over het daaropvolgende seizoen. Dan terug naar Bruggink die nu zijn rust gaat pakken om zijn lichaam te ontstressen. Keert hij daarna terug bij FC Twente?

"In eerste instantie niet, want ik moet eerst even uitschakelen", vertelt hij in de podcast De Ballen Verstand. "Twee weken vakantie is ook niet genoeg om dit te gaan veranderen. Maar het zou in de toekomst wel zo kunnen zijn. Ik zal heel veel dingen niet goed kunnen, maar ik kan een aantal dingen ook heel goed. Bij FC Twente heb ik heel veel mooie dingen gedaan. En ik vind het ook belangrijk om te zeggen dat er op de belangrijkste functies binnen de club hele goede mensen zitten."

Scholten onderschat
"Streuer zal mijn taken grotendeels weer gaan overnemen. Dan heb je het over de selectie samenstellen, de belangrijkste taak van een technisch directeur. Tim Gilissen zal erbij komen op sportief vlak en samen met ook Rob Boudrie. Zij zullen iets meer structuur aan gaan brengen. Er zitten hele capabele mensen, los van Dominique (Scholten, algemeen directeur, red.) die echt fantastisch is en echt waanzinnig goed werk levert. Het wordt wel eens onderschat wat hij allemaal doet. En we hebben met Joseph (Oosting, red) een uitstekende trainer. Er zitten veel goede mensen op de juiste plekken bij deze club."

scholten streuer bruggink twente sparta 2024
V.l.n.r.: Bruggink, Scholten en Streuer.

Zaakwaarnemers
Ga je nog wel contact hebben? "Ik zal ongetwijfeld contact hebben met Dominique, met Jan en ook met hoofdscout Michel Doesburg. Maar in eerste instantie moet ik wel echt loslaten om voor mezelf even aan mijn eigen gezondheid te denken. Dat is wel even zoals het is. Mijn telefoon zal voorlopig nog gewoon blijven gaan, want ik denk dat heel veel zaakwaarnemers het niet meekrijgen. Die blijven gewoon spelers toesturen en die blijven gewoon doorgaan. Die belletjes ga ik netjes doorsturen naar de scouting, wat ik altijd heb gedaan."

Andere rol bij FC Twente?
Wat zie jij jezelf nog graag doen bij FC Twente? "Daar moet ik nog wat langer over nadenken. Maar wat ik het leukste vind van mijn huidige werk, en wat ik te weinig heb gedaan: is dicht bij het elftal staan en bij de staf. Ik denk dat daar mijn kwaliteit ligt. Dan zullen mensen denken: dat is toch jouw werk? Als je technisch directeur bent, dan horen daar heel veel andere taken bij die heel veel tijd vragen en in beslag nemen. Maar ik heb in het begin al gezegd, deze functie is niet meer voor één persoon te doen. Die moet je opsplitsen. Maar uiteindelijk word je afgerekend op wat er op het veld gebeurt. En dat is volkomen terecht, want dat is mijn verantwoordelijkheid. Daar ben je te weinig mee bezig, maar daar ligt wel mijn kracht. Dat durf ik wel te zeggen."

"Ik heb heel vaak met spelers gesproken en dat vind ik leuk om te doen. Met teleurgestelde spelers en ook om speler naar FC Twente te krijgen. Ik kan uitleggen wat de club doet en ik kan over de regio vertellen: waar kom je terecht. Wat is FC Twente voor een club? Het is een club met een ziel, en dat vind ik echt, maar ook een club met ambitie om beter te worden en te groeien. Dat is denk ik waar mijn kracht ligt", besluit hij enthousiast.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties