FC Twente Nieuws

Dure vluchten of lange roadtrip: FC Porto-uit is flinke uitdaging voor Twente-supporters

estadio-de-drago-logo-fc-twente-fc-porto

FC Twente speelt op 27 juli een oefenwedstrijd tegen de Portugese topclub FC Porto. De aftrap is om 19.00 uur in het Estádio do Dragão, het thuisstadion van Porto. Oorspronkelijk zou Twente op 25 juli oefenen tegen Eintracht Braunschweig, maar dat duel werd op last van de lokale autoriteiten afgelast. In plaats daarvan staat nu het aantrekkelijke treffen met FC Porto op het programma – en goed nieuws: supporters van FC Twente zijn van harte welkom.

De Tukkers hebben 1.000 kaarten toegewezen gekregen voor het uitvak. FC Twente heeft de wedstrijd zelf nog niet officieel aangekondigd, waardoor de kaartverkoop nog niet is gestart. Die zal waarschijnlijk binnen enkele dagen van start gaan. Omdat de wedstrijd al over negen dagen wordt gespeeld, is de voorbereidingstijd voor supporters beperkt.

De verwachting is dan ook dat het uitvak niet volledig gevuld zal zijn. Toch zal een groepje diehard fans ongetwijfeld aanwezig zijn in het Estádio do Dragão. Het uitvak in het stadion bevindt zich normaal gesproken op de tweede ring, in de vakken S50 tot en met S47. Hoewel het uitvak plaats biedt aan bijna 3.000 supporters, heeft FC Twente voor deze wedstrijd 1.000 kaarten toegewezen gekregen. Op de onderste foto is het uitvak in het stadion gemarkeerd.

uitvak-fc-porto
Het uitvak van FC Porto

Vervoer
Het is natuurlijk geen eenvoudige opgave om last-minute goedkoop en snel vervoer naar Porto te regelen. Maar hoe zit het eigenlijk met de prijzen? We zochten het uit. Wie op zaterdag 26 juli heen en maandag 28 juli terug wil vliegen vanaf Schiphol, betaalt voor de goedkoopste retour optie minstens €225 – en dat is met een lange tussenstop. De eerstvolgende optie zonder tussenstop kost al snel €389. Vliegen vanaf Düsseldorf is ook een mogelijkheid, maar goedkoper wordt het daar niet: de laagste prijs ligt rond de €266, eveneens met een tussenstop.

Voor de echte avonturier is een roadtrip naar Porto ook een optie – al is het allesbehalve een korte rit. Vanaf De Grolsch Veste bedraagt de afstand zo’n 2.299 kilometer, goed voor ongeveer 26 uur reistijd met de auto. Maar wie dat ervoor over heeft, beleeft wel de ultieme awayday-ervaring.

google-maps-porto-nederland

Volg jij FC Twente naar Portugal voor een oefenwedstrijd? Laat het weten in de comments.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties