Ex-Feyenoord-, Ajax- en Ferencváros-speler Leonardo waarschuwt Hongaren voor FC Twente
Mis geen FC Twente-nieuws via Google
Voeg Twente Insite toe als favoriet en blijf altijd op de hoogte van het laatste FC Twente-nieuws.
Maak Twente Insite je Google-favorietAanstaande donderdag neemt FC Twente het in de tweede voorronde van de Europa League op tegen het Hongaarse Ferencváros. 'Fradi' is al jaren een ploeg die standaard uitkomt op het Europese podium, waardoor de ploeg een torenhoog coëfficiëntentotaal heeft. Dat werkt in het voordeel van FC Twente, want daardoor hebben de Tukkers bij een eventuele derde voorronde een geplaatste status.
Voormalig Feyenoord, Ajax en ook Ferencváros-speler Leonardo blikt alvast vooruit op het tweeluik tussen de twee clubs. "FC Twente is een heel gevaarlijke ploeg, met name als ze thuis spelen. De fans zorgen altijd voor een geweldige sfeer. Fradi staat voor een lastige uitdaging, met name de eerste wedstrijd. Ze zijn een goed georganiseerde ploeg, ze spelen met hoge intensiteit en profiteren van het thuisvoordeel", vertelt hij tegenover het Hongaarse Nemzeti Sport.
"Ferencváros heeft echter een bijzonder sterke selectie en het is geen twijfel dat ze opnieuw een blijvende indruk willen maken in Europa. Als ze de juiste mentaliteit tonen, kunnen ze uitwedstrijden winnen. Tegelijkertijd moet niemand Twente onderschatten", vervolgt de Braziliaan, die verder ook bij NAC en FC Red Bull Salzburg speelde. Leonardo herinnert zich FC Twente nog vanuit zijn tijd in Nederland. "Ze waren bijzonder succesvol tussen 2009 en 2012, toen ze ook vier grote trofeeën in eigen land wonnen. Ik kan me die periode nog goed herinneren, want ik heb er als speler tegen gespeeld voor Ajax en NAC Breda."
Wedstrijdinformatie
De wedstrijd zal onder leiding staan van een Pools arbitrageteam, waarvan Damian Kos de scheidsrechter zal zijn. De 37-jarige Pool heeft genoeg ervaring in Europese wedstrijden. Afgelopen seizoen had hij meerdere keren de leiding tijdens de voorrondes van de Champions League en het eindtoernooi van de Conference League. Ook was hij de arbiter die Kristian Hlynsson tijdens een oefeninterland van IJsland bestrafte, omdat hij het veld niet snel genoeg verliet na zijn wissel.
Indien FC Twente Ferencváros over twee duels weet te verslaan, wacht in de derde voorronde de verliezer van Fenerbahce (Turkije) - Górnik Zabrze (Polen). Die twee ploegen spelen tegen elkaar in de tweede voorronde van de Champions League, waardoor de verliezer logischerwijs een stapje omlaag moet doen. Bij uitschakeling tegen Ferencváros neemt FC Twente het in de derde voorronde van de Conference League op tegen de winnaar van het tweeluik tussen FC DAC 1904 en FK Velez Mostar.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties