FC Twente Nieuws

FC Twente verlengt contract gewezen toptalent (nog) niet: Gaat Nagel de club transfervrij verlaten?

benjamin-nagel-oefenwedstrijd-fc-twente-motherwell-fc-2025-2026

FC Twente heeft alle spelers met een aflopend contract inmiddels duidelijkheid moeten verschaffen. Daarbij hebben ze de clubopties van Max Bruns en Harrie Kusters gelicht en de contracten van Ricky van Wolfswinkel, Mees Hilgers en Przemyslaw Tyton formeel opgezegd. Dat betekent niet per definitie dat de spelers daadwerkelijk de club verlaten.

Naast deze aflopende contracten heeft ook Benjamin Nagel een overeenkomst die zijn einde nadert. FC Twente heeft niks gecommuniceerd over dat zijn contract formeel opgezegd is. Dit komt, omdat hij in een andere situatie zit dan de andere vijf spelers. De 18-jarige middenvelder zit namelijk nog in zijn eerste contract bij de club. Dat betekent dat FC Twente zijn contract niet formeel hoeft op te zeggen.

Als Nagel FC Twente komende zomer transfervrij wil verlaten, dan moet hij dat de club vóór 15 mei laten weten. Doet hij dit niet, dan gaan de speler en FC Twente nog een jaar met elkaar verder, onder dezelfde voorwaarden. Over zijn toekomst is vooralsnog niets bekend. De 18-jarige middenvelder speelde nog geen minuut in een officiële wedstrijd van FC Twente en speelt zijn wedstrijden in de Onder 21.

benjamin nagel fc twente spanje

Geen kans

Nagel speelt wel regelmatig mee bij oefenwedstrijden van FC Twente. Dinsdag speelde hij mee tegen de Onder 23 van VFL Bochum. Dat duel werd met 3-1 gewonnen door de Tukkers. In het eerste elftal heeft de middenvelder nog nooit een kans gekregen. Dit seizoen zat hij slechts twee keer bij de selectie. Dat was in het begin van het seizoen tegen Sparta en Fortuna Sittard. Ook in de KNVB-bekerduels tegen ROHDA Raalte en SV Spakenburg stond hij niet op het wedstrijdformulier. Dat heeft mede te maken met de moordende concurrentie op het middenveld. FC Twente heeft momenteel met Thomas van den Belt, Mathias Kjolo, Daouda Weidmann, Kristian Hlynsson, Arno Verschueren, Harrie Kuster en Gijs Besselink nog zeven andere rasmiddenvelders onder contract staan.

Nagel is dertienvoudig jeugdinternational van Oranje. De middenvelder speelt al sinds zijn twaalfde in de jeugd van FC Twente, nadat hij de overstap maakte van Avanti Wilskracht. Hij speelde in september 2025 nog meer met Oranje onder 19. In het duel tegen Oekraïne scoorde de middenvelder nog een doelpunt, maar hij zat in november niet bij de selectie voor de kwalificatie voor het EK 2027.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties