FC Twente Nieuws

Feyenoord-directeur spreekt zich uit over mogelijk uitsupportersverbod in Nederland

robert eenhoorn az alkmaar algemeen directeur 2020

Mis geen FC Twente-nieuws via Google

Voeg Twente Insite toe als favoriet en blijf altijd op de hoogte van het laatste FC Twente-nieuws.

Maak Twente Insite je Google-favoriet

Feyenoord-supporters hebben zich zondag in een kwaad daglicht weten te zetten. Bij de uitwedstrijd tegen SC Cambuur werd er veel vuurwerk afgestoken in het uitvak, wat ervoor zorgde dat er vijf gewonden zijn gevallen in de thuisvakken. Zowel SC Cambuur als de KNVB heeft met een hard statement gereageerd op het voorval.

Robert Eenhoorn, de algemeen directeur van Feyenoord, heeft zich uitgesproken over het vuurwerkincident. "Dit is natuurlijk waardeloos, voornamelijk voor een aantal supporters van SC Cambuur die gewond zijn geraakt. Ik hoop dat het goed gaat met die mensen", vertelt hij voor de camera van ESPN. "Ik snap de aanleiding ook niet. Normaal hoor je nog weleens wat, maar dat was dit keer niet het geval. Nogmaals: dit is waardeloos. Iedereen zal er alles aan doen en als we mensen in zicht hebben, zullen die een stadionverbod krijgen. Meer kan je nu niet doen."

"Het Legioen is geweldig. Ze reizen overal mee naartoe en we zien graag volle uitvakken. Maar dit is niet de bedoeling. We kunnen er lang over praten, maar dit is helemaal niks", vervolgt Eenhoorn. "Je schiet bijna een vuurpijl naar je eigen keeper. Wat ik heb begrepen, zag hij het toevallig aankomen. Dan zijn er fans van Cambuur die in een gezinsvak zitten en gewond raken. We kunnen hier nog een kwartier staan praten, maar ik vind het helemaal niks."

vuurwerk pyro show supporters vak p besiktas

Uitsupportersverbod

"Ik hoop dat de mensen die hier verantwoordelijk voor zijn zich schamen. Zij zorgen voor gewonden en zelfs bijna je eigen keeper. Ik heb denk ik genoeg gezegd; dat kan ik blijven herhalen. We hebben gewonnen, dat is mooi, maar wat er in de twaalfde minuut gebeurde, vind ik helemaal niks", gaat de algemeen directeur verder.

Ook afgelopen vrijdag ging het mis, toen er bij de Duitse bekerwedstrijd tussen SV Waldhof Mannheim en 1. FC Kaiserslautern. Bij die derby raakten 35 politieagenten gewond. Ook daar werd met vuurwerk richting rivaliserende supportersgroepen gegooid. Tot slot reageert Eenhoorn op de vraag of het voetbal richting een uitsupportersverbod gaat. "Dat hoop ik natuurlijk niet. Er zitten ook mensen in dat vak die er niks mee te maken hebben. Alle clubs zien graag volle uitvakken, maar de goeden gaan op deze manier onder de kwaden lijden. Vandaag was een mispeer", aldus Eenhoorn.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties