FC Twente Nieuws

Jans sluit terugkeer niet uit: "Als er iets gaat kriebelen..."

jans utrecht blij

Ron Jans was vanaf 2020 drie seizoenen actief als trainer bij FC Twente. In 2023 besloot de oefenmeester dat hij niet doorging bij de Tukkers, omdat hij meer tijd met zijn familie wilde doorbrengen. Niet lang na zijn vertrek bij FC Twente tekende Jans een contract bij FC Utrecht. Eerder dit jaar liet hij weten dat hij aan het eind van het seizoen stopt als trainer en met pensioen gaat.

Ron Jans was onlangs te gast bij De strijd gaat beginnen van het AD. Hier liet hij weten dat hij een terugkeer in de voetballerij niet helemaal uitsluit. "Ik word geen bondscoach", vertelt Jans. "Het enige wat kan is dat er na anderhalf jaar nog iets komt en dat er iets gaat kriebelen, maar volgens mij gaat dat niet gebeuren bij mij."

Jans ziet het ook niet zitten om hoofdtrainer te worden van een amateurclub. "Ik wil niet gebonden zijn aan verplichtingen elk weekend, en dat is ook bij een amateurclub zo", zegt Jans. Jans besloot te stoppen bij FC Twente, omdat hij meer tijd wilde doorbrengen met zijn familie. Veel mensen waren dan ook verbaasd dat hij kort daarna aan de slag ging als trainer van FC Utrecht.

ron jans afscheidswedstriojd grolsch veste enschede 2023
Ron Jans bij zijn laatste wedstrijd bij FC Twente

Genieten van zijn familie

Jans laat opnieuw weten dat hij na dit seizoen wil gaan genieten met zijn familie. "Ik kijk uit naar de bruiloft van een van mijn kinderen. Twee van mijn drie zoons zijn al getrouwd en dat waren prachtige evenementen, en 26 juni gaat mijn laatste zoon trouwen. Dat is een prachtig stel. We hebben nog niks gepland, geen vakanties. We gaan eerst die bruiloft doen en er een mooi feest van maken", vertelt Jans.

Play-offs

Wanneer Jans precies met pensioen kan, is nog niet bekend. De laatste competitiewedstrijd van FC Utrecht is op 17 mei, maar de kans is groot dat de club nog play-offs voor Europees voetbal moet spelen. FC Utrecht staat momenteel op de zevende plaats. Plekken vier tot en met acht geven recht op de play-offs. "Ik heb een geweldig beroep, maar de tijd was altijd de baas over mij en dat gaat veranderen en daar kijk ik echt naar uit", besluit Jans.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties