FC Twente Nieuws

Niet alleen FC Twente, maar ook Heracles juicht na tekenen nieuwe Academiedeal

fc twente heracles academie shirt 2023 2024

Woensdag maakten FC Twente en Heracles bekend dat ze langer doorgaan met de gezamenlijke FC Twente/Heracles Academie, maar wel tegen andere voorwaarden. In 2020 besloten beide clubs om de Academie nieuw leven in te blazen op gelijkwaardige basis. Iedere club zou jaarlijks evenveel inleggen en er werd een tienjarige overeenkomst getekend. In deze overeenkomst stond een hele belangrijke afspraak over de verdeling van de toekomstige transfersommen. Als een Academiespeler de overstap maakt naar FC Twente of Heracles en twee jaar later voor 2 miljoen euro worden verkocht, dan kreeg de andere club een percentage mee van de transfersom. Deze afspraak is uit de nieuwe overeenkomst tot medio 2035 gehaald.

FC Twente heeft zich sneller dan verwacht weer teruggevochten in de subtop van de Eredivisie. De omzet is flink gestegen en vorig seizoen werder er zelfs historische cijfers geschreven. Reden om de verhoudingen weer aan te passen. Het bedrag dat beide clubs nu inleggen wordt bepaald aan de hand van de begroting en dat betekent dat FC Twente zo'n 70 procent van de kosten voor zijn rekening neemt en Heracles 30 procent.

FC Twente zal weer de leidende club worden en gaat door de nieuwe afspraken meer geld overhouden aan toekomstige transfers. De Enschedese club hoeft bij de verkoop van bijvoorbeeld Mats Rots of Ruud Nijstad geen hoge percentages van de transfersom meer af te dragen aan Heracles. 'Het grootste deel' blijft in de handen van FC Twente. Heracles krijgt nog wel een klein deel mee. Hoeveel dat is, dat is niet gecommuniceerd.

Nieuwe deal gunstig voor FC Twente en Heracles 

Voor FC Twente is dit belangrijk, want het heeft met Mats Rots en Ruud Nijstad twee goudmijntjes in huis. Als deze in de toekomst voor vele miljoenen worden verkocht, dan zal het overgrote deel van de transfersom dus gewoon terechtkomen op de bankrekening van FC Twente. Maar de nieuwe deal is niet alleen gunstig voor FC Twente, maar ook voor Heracles. De Almelose club kreeg bij de eerdere afspraken weliswaar relatief hoge percentages bij de verkoop van oud-academiespelers, maar de grote klappers bleven tot nu toe uit.

Heracles kreeg alleen 1 miljoen euro mee van de transfer van Jayden Oosterwolde die in 2022 de overstap maakte naar het Italiaanse Parma. Sindsdien werd er geen enkele zelfopgeleide speler verkocht. Niet door FC Twente, maar ook niet door Heracles. Wel betaalde de club jaarlijks gemiddeld 850.000 euro voor de opleiding, wat neerkomt op een totale investering van 4.250.000 euro in vijf seizoenen. Een grote kostenpost voor de club die in 2022 ook nog degradeerde naar de KKD, wetende dat de inleg voor de Academie ieder jaar steeg.

De club keerde binnen een jaar terug, maar van stabiliteit in de Eredivisie is nog geen sprake. Heracles heeft met Sil Blokhuis, Giandro Sambo, Sem Scheperman, Jop Tijink, Timo Jansink en Leco Zeevalkink nog zes oud-academiespelers onder contract staan. Samen vertegenwoordigen ze een waarde van 1.025.000 euro waarvan Scheperman met 900.000 euro het overgrote deel voor zijn rekening neemt. De nieuwe deal geeft de Almeloërs financieel weer lucht, terwijl FC Twente zich voorbereid op de eerste echte transferklappers waarbij het overgrote deel van de winst gewoon in Enschede blijft.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties