FC Twente Nieuws

Nijhuis over Twentse derby: "FC Twente zou balen als Heracles eruit gaat"

bas nijhuis afscheidswedstrijd wout brama grolsch veste scheidsrechter

Het lijkt erop dat er volgend seizoen geen derby tegen Heracles zal zijn. De club uit Almelo staat op de laatste plaats en moet minimaal acht punten goedmaken op nummer zestien Telstar om nog kans te maken op handhaving. Veel supporters zouden het niet erg vinden als Heracles komend seizoen uitkomt in de Keuken Kampioen Divisie. Enschedeër Bas Nijhuis denkt dat FC Twente niet blij is met een degradatie van Heracles.

Bij Vandaag Inside stelt Valentijn Driessen de vraag of Heerenveen blij is als Cambuur terugkeert in de eredivisie. "Dat is voor het noorden hartstikke goed dat ze terugkeren", reageert Wilfred Genee. Bas Nijhuis maakt de vergelijking met FC Twente en Heracles. "FC Twente zou ook balen als Heracles eruit gaat. Moet je eens kijken naar de financiën. Daarvoor zijn dat dé wedstrijden", zegt Nijhuis.

Bij Cambuur tegen Jong AZ afgelopen weekend was Wouter Wiersma de scheidsrechter. Wiersma is een Fries, maar mag wel wedstrijden van Cambuur fluiten. Omdat Nijhuis uit Enschede komt, mag hij geen scheidsrechter zijn bij FC Twente. "De regel is: je fluit niet in je eigen woonplaats en je mag geen familie hebben bij de club, zoals Stengs had met Joey Kooij. Dat mag ook niet. Maar dat is het enige", vertelt Nijhuis. De scheidsrechter benadrukt dat hij dus wel de wedstrijden van Heracles mag fluiten.

Rivaliteit

De rivaliteit tussen FC Twente en Heracles lijkt vooral te leven bij de club uit Almelo. Eerder dit seizoen rolden de supporters in de uitwedstrijd nog een spandoek uit met de tekst 'Anti 1965'. Hoewel de rivaliteit minder leeft onder de supporters van FC Twente, is de wedstrijd toch altijd iets meer beladen dan andere wedstrijden. FC Twente won dit seizoen beide ontmoetingen tussen de twee clubs. In de Grolsch Veste werd het 2-1. In de uitwedstrijd waren de Tukkers met 2-0 te sterk voor Heracles.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties