FC Twente Nieuws

Nouri-AED in Enschede: waardevol initiatief in samenwerking met FC Twente

lammers-nouri-rooij-unuvar

Dinsdagmiddag werd in Enschede de negende Nouri-AED onthuld, om daarmee een volgende stap te zetten richting een hartveilig Nederland. Het plaatsen was een initiatief van de Abdelhak Nouri Foundation, in samenwerking met FC Twente, Scoren in de wijk en de gemeente Enschede.

De onthulling van de AED vond plaats op Het Oosterveld. Onder anderen wethouder Teutelink, Bart van Rooij, Sam Lammers, Naci Ünüvar, Wout Brama, de familie van Nouri, de Hartstichting en andere lokale organisaties waren aanwezig. Jongerenwerkers en buurtcoaches volgden een reanimatiecursus die werd gegeven door de Hartstichting, zodat zij goed kunnen handelen bij een hartstilstand.

De onthulling bracht buurtbewoners, sporters en jongeren samen, om samen te zorgen voor een veilige en verbonden leefomgeving. Daarmee laat de stad Enschede zien hoe sport en betrokkenheid elkaar versterken. De AED in Enschede is de negende van in totaal 34 Nouri-AED’s die door heel Nederland worden geplaatst. Dat aantal verwijst naar het rugnummer 34, dat Abdelhak Nouri bij Ajax droeg. Volgens Jolanda Hogewind, voorzitter van de Abdelhak Nouri Foundation, staat dit initiatief voor meer dan alleen veiligheid: "Met de Nouri-AED’s creëren we plekken waar veiligheid en verbinding samenkomen. Dat is precies waar Abdelhak voor stond: omzien naar elkaar."

bruggink salah eddine 2024
Salah-Edinne droeg nummer 34 bij FC Twente, ter ere van Nouri

Nouri Foundation

"Op 8 juli 2017 zakte Abdelhak Nouri tijdens een oefenwedstrijd door een hartstilstand in elkaar. Abdelhak, een jongen die op dat moment aan het begin van zijn carrière stond. Hij had oog voor de ander, zorgde dat niemand zich buitengesloten voelde en bracht verbinding. De familie Nouri is overweldigd door alle steun en impact van deze gebeurtenis."

"De familie heeft in lijn met zijn gedachtegoed en kernwaarde op 8 juli 2022 de Abdelhak Nouri Foundation in het leven geroepen om iets terug te kunnen doen voor de maatschappij. Het doel van de Abdelhak Nouri Foundation is het creëren van verbinding in een (hart)veilige omgeving waarin iedereen mee kan doen. Dit doen we volgens de kernwaarden van Abdelhak", aldus de organisatie.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties