Oud-trainer weet hoe Van den Belt wél ingezet moet worden: "Die kans krijgt hij nu niet"
Thomas van den Belt kent niet bepaald een gelukkig begin bij FC Twente. In zijn eerste Eredivisie-wedstrijd voor FC Twente werd hij na een helft gewisseld, de wedstrijd daarna stond hij niet in de basis (PSV-thuis). Tegen sc Heerenveen mocht hij wel spelen vanwege de blessure van Mathias Kjolo, maar ook in die wedstrijd speelde hij niet goed. De laatste wedstrijd tegen Excelsior was helemaal geen fijne herinnering voor de 24-jarige. Hij werd al na 40 minuten gewisseld en liep boos weg richting de kleedkamer. Is Van den Belt tot nu toe wel op de goede manier gebruikt?
Hoe inzetten?
"Als ik nu kijk naar FC Twente, zou hij verder naar voren moeten spelen", vertelt oud-trainer van Van den Belt bij PEC Zwolle, Art Langeler in De Oosttribune van RTV Oost. "Rond de zestien en het liefst met Sam Lammers als spits, want dat is een goede combi. Ik vind Thomas een geweldig goede voetballer, maar het is niet een jongen die drie man passeert. Hij moet het hebben van korte ballen, tactisch wegdraaien, mensen wegsteken etc. Die kans krijgt hij tot nu toe niet zo. En dan moet ik eerlijk eggen dat de mensen bij wie hij nu op het middenveld staat hele andere types zijn. Zerrouki en Verschuren zijn types van hard werken en rennen en zullen niet meegaan in het spel dat Thomas het liefste speelt. Thomas speelde altijd wel met iemand naast zich, en dan was hij de meest aanvallende. Hij heeft natuurlijk ook wel veel gescoord en veel assists gegeven, dus daar zie ik voor hem meer ruimte. Ik zie hem liever aan de bal dan dat hij achter mensen aanrent, daar heeft FC Twente wel spelers voor die dat uitstekend kunnen."
Spitsen
"Nu speelt hij vanaf de middenlijn", reageert Jan van Staa. "Dan moet hij aan de bal komen en dan zijn die afstanden heel groot. Hij is natuurlijk iemand die de spitsen aan het werk moet zetten en hij heeft natuurlijk ook een geweldige trap uit de tweede lijn." Langeler: "Zeker, en het is bij Van Wolfswinkel is dan ook weer een ander type dan Lammers die dat veel beter zou aanvoelen. Maar goed, die speelt nu niet mee. Ook aan de buitenkant zou je spelers moeten hebben die zien: 'Als Thomas de bal krijgt, alarmfase één, ik moet gaan rennen'. Als er een steekbal of een 1-2 komt, dan kan ik daar waarschijnlijk iets mee."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties