Perspectief Ünüvar en Booth al na half jaar vervlogen bij FC Twente?
FC Twente speelde woensdagavond de een-na-laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding op het Eredivisieseizoen 2025-2026. Ten opzichte van de met 2-1 verloren oefenwedstrijd tegen FC Porto besloot FC Twente-trainer Joseph Oosting een flink aantal wijzigingen door te voeren. Linksbuiten Ünüvar werd niet bestraft voor zijn rode kaart en kreeg weer een kans in de spits, Unnerstall maakte na meer dan twee maanden zijn rentree onder de lat en verder kregen onder andere ook Booth, Daan Rots, Bruns, Hlynsson en Peixoto een kans.
Aanwezig bij de wedstrijd was clubwatcher Tijmen van Wissing, en die trekt vandaag op X een opmerkelijke conclusie. Al bekend was dat FC Twente een overvol middenveld heeft en daar gesneden moet worden. Ook is het geen geheim dat de club weinig toekomst meer ziet in Sayf Ltaief, die een jaar geleden werd gepresenteerd als de beoogde nieuwe linksbuiten van FC Twente. De clubwatcher noemt in het lijstje met spelers die mogelijk kunnen vertrekken ook twee aanvallers die nog maar een half jaar geleden tekenden in Enschede: Naci Ünüvar en Taylor Booth.
"Bij FC Twente zal Dominique Scholten voor de loonlasten erg blij zijn als er nog vier à vijf spelers zullen gaan vertrekken. Perspectief van Besselink, Ltaief, Eiting en in mindere mate Booth, Van Hoorenbeeck en Ünüvar is er niet beter op geworden." De clubwatcher van RTV Oost tipt daarom de technisch directeur van provinciegenoot PEC Zwolle. "Ik kan dan weer niet in de portemonnee kijken bij Gerry Hamstra, maar ik zou met een klein busje naar De Veste rijden voor de stapelkorting."
Tijdens de afgelopen winterstop versterkte FC Twente zich met Taylor Booth en Naci Ünüvar. Booth kwam voor zo'n 2 miljoen euro over van FC Utrecht en tekende een contract tot medio 2028. Hij kwam met het doel om zich in de basis te spelen en weer in beeld te komen bij de bondscoach van Amerika voor het WK 2026. Ünüvar maakte transfervrij de overstap van Ajax naar FC Twente en zette zijn handtekening onder een verbintenis tot de zomer van 2028. De technisch begaafde linkspoot zocht vastigheid na eerdere huurperiodes bij Trabzonspor, FC Twente en Espanyol.
Al snel werd duidelijk dat beide spelers zich moesten richten op de linksbuitenpositie, maar die plek werd op een gegeven moment weer ingenomen door Michel Vlap. Deze zomer heeft Oosting duidelijk aangegeven dat hij nog een zogenaamd kanon zoekt als linksbuiten. Als technisch directeur Jan Streuer die weet te vinden, dan worden de kansen op speeltijd voor Ünüvar en Booth steeds kleiner. Ook op rechts valt er weinig te halen, want daar geeft Oosting de voorkeur aan Mitchell van Bergen en Daan Rots. Typerend deze voorbereiding is de rol van Ünüvar die meerdere wedstrijden startte als spits. Tegen FC Porto startte hij wel als linksbuiten, maar woensdagavond zette Oosting hem weer in de punt van de aanval. Mocht het uiteindelijk zo zijn dat er geen perspectief meer is bij FC Twente, dan zal er moeten worden gekeken naar een oplossing voor het tweetal.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties