FC Twente Nieuws

Salah-Eddine blinkt uit op middenveld Jong Oranje: "Op beide posities een meerwaarde"

anass salah eddine jong oranje

Elke dag zit hij tien minuten in een ijsbad. Niet gek dus dat Anass Salah-Eddine altijd zo fit oogt. De linksback van FC Twente blinkt dit seizoen uit aan de linkerkant van de verdediging en doet iedereen vergeten dat Bas Kuipers afgelopen zomer nog werd gehaald voor een concurrentiestrijd op die positie. Ook bij Jong Oranje speelt Salah-Eddine zijn wedstrijden, zoals maandagavond tegen Jong Engeland (1-1). Over een vol speelschema wil hij echter niet klagen.

"Elk procentje aangrijpen." Zo omschrijft Salah-Eddine hoe hij ervoor zorgt dat hij fit blijft. "Ik ben een topsporter, dus dan moet ik ook zo leven. Ik train, slaap en eet gezond, maar ik zorg ook buiten het veld dat ik goed word geholpen door deskundigen, zoals masseurs en fysio's. Elk procentje moet je aangrijpen als topsporter, want daardoor kan je blijven gaan. Wedstrijden zijn nog steeds leuker dan trainingen, dus dan moet je er ook alles aan doen om dit zo lang mogelijk vol te houden."

Voor de linksback is dit het eerste seizoen van zijn carrière waarin hij wekelijks vast in de basis staat: "Het is het eerste seizoen dat ik zoveel speel en dat ik écht het vertrouwen krijg. Ik denk dat het de goede kant op gaat met mij, maar dan moet ik deze lijn wel doortrekken. Het seizoen is nog lang niet klaar en ik ben er óók nog lang niet", aldus Salah-Eddine in gesprek met Sportnieuws.nl.

Ook tegen Jong Engeland mocht hij maandagavond van Michael Reiziger in de basis beginnen. Vanaf het middenveld speelde hij een sterke wedstrijd tegen een goede tegenstander: "We hebben wéér laten zien wat we waard zijn. Nu ook op een heel ander niveau dan in de EK-kwalificatie. Engeland, de regerend Europees kampioen, heeft bijna geen kans gehad, dus dan mag je heel trots zijn."

Bij FC Twente speelt Salah-Eddine dit seizoen steevast als linksback, maar bij Jong Oranje wordt hij ook als middenvelder gezien: "Ik wil laten zien dat ik op beide posities een meerwaarde ben. Voor mij maakt het niets uit waar ik speel, want ik vul het op beide posities min of meer hetzelfde in. In beide gevallen kom ik op het middenveld terecht en dat bevalt me prima."

Ook Jude Bellingham, de grote ster van Real Madrid en het Engelse nationale elftal, was maandag aanwezig in Almere voor de jeugdinterland. Bellingham kwam kijken bij zijn broertje Jobe en vriend Noah Ohio. Al heeft Salah-Eddine daar weinig van gemerkt: "Was Jude er ook? Ik dacht alleen zijn broertje, haha. Alleen maar mooi dat hij hier is, toch?"

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties