Twee basisspelers afwezig bij FC Twente in eerste thuisduel van Eredivisieseizoen 2026-2027
Mis geen FC Twente-nieuws via Google
Voeg Twente Insite toe als favoriet en blijf altijd op de hoogte van het laatste FC Twente-nieuws.
Maak Twente Insite je Google-favorietDe eerste thuiswedstrijd van het nieuwe Eredivisieseizoen staat weer om de hoek voor FC Twente. De Tukkers nemen het zondag om 14:30 uur op tegen PEC Zwolle. Net als de Enschedese club staan de Zwollenaren nog op nul punten na de 0-2-nederlaag tegen Ajax. FC Twente verloor de seizoensopener op bezoek bij sc Heerenveen.
John van den Brom ziet Wout Weghorst en Lars Unnerstall terugkeren bij de selectie. Beide spelers waren niet meegereisd naar Slowakije voor de return tegen FC DAC 1904, zodat ze zich volledig konden focussen op het treffen met PEC Zwolle. Ook Sondre Orjasaeter keert terug. Hij was vanwege privéomstandigheden afwezig in Dunajská Streda. Daarnaast zit ook nieuwkomer Filip Thorvaldsen voor het eerst bij de selectie, waardoor de Noor kan debuteren.
Twee andere afwezigen van de return tegen FC DAC 1904 zijn nog altijd niet terug voor het duel tegen de club uit Zwolle. Aske Adelgaard en Stav Lemkin moesten beiden het duel in Slowakije aan zich voorbij laten schieten en worden door Van den Brom niet genoemd in het lijstje met terugkerende spelers. Lemkin miste ook al het thuisduel tegen de Slowaken en ook de Eredivisiewedstrijd met sc Heerenveen. Hij werd in alle drie de duels vervangen door Max Bruns, die naast Robin Pröpper speelde in het centrum.
B-groep
Adelgaard miste tot nog toe alleen de return in Dunajská Streda, waar hij werd vervangen door Ruud Nijstad. In de tweede helft speelde de Pool Krzysztof Kurowski op die positie. Mees Hilgers is alweer een tijdje fit om te spelen en is inmiddels weer aangesloten bij de 'B-groep' van FC Twente. Daar trainen alle spelers die mogen vertrekken bij de club, zoals Arno Verschueren, Taylor Booth, Sayfallah Ltaief en Gijs Besselink.
De wedstrijd wordt om 14:30 uur afgetrapt in de Grolsch Veste. Allard Lindhout zal de scheidsrechter zijn in Enschede. Hij wordt geassisteerd door grensrechters Johan Balder en Murat Kucukerbir en Shona Shukrula is de vierde official. Lindhout wordt vanuit Zeist bijgestaan door VAR Sander van der Eijk, die wordt geassisteerd door AVAR Stevan de Groot.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties