Van Bergen wil juichen met supporters: "Best veel zullen blij voor me zijn"

In anderhalf jaar bij FC Twente maakte Mitchell van Bergen geen enkele goal en gaf hij maar één assist. In veertien wedstrijden bij Sparta Rotterdam ging het een stuk beter: de aanvaller scoorde driemaal en gaf ook nog eens drie assists. Van Bergen keerde vorige week terug bij FC Twente met een stuk meer zelfvertrouwen. In de eerste oefenwedstrijd tegen tweedeklasser DSVD (0-14 overwinning) scoorde Van Bergen twee goals, een mooi begin.
De vleugelflitser heeft vertrouwen in het nieuwe seizoen. "Ik verwacht dat ik de lijn van het afgelopen halfjaar door ga zetten. Ik heb er zin in en zie wel hoe het gaat lopen", vertelt Van Bergen in gesprek met 1Twente. Na bijna vier jaar zonder officieel doelpunt was het in maart eindelijk weer raak voor de aanvaller, in het shirt van Sparta Rotterdam. Hij scoorde namens Sparta zelfs nog twee goals. "Er komt gewoon een moment dat je een goal maakt. Misschien was ik nog wel blijer met die tweede en derde, dan blijkt het niet eenmalig dat je scoort. Ik ben weer terug met een goed gevoel. We gaan zien hoe het loopt."
Van Bergen zag dus van buitenaf hoe FC Twente geen Europees voetbal wist af te dwingen door in de finale van de play-offs te verliezen van AZ. "Je verliest hem eigenlijk op één momentje. Ik ben natuurlijk wel trots op de jongens hoe ze het hebben gedaan na een zwaar seizoen, maar het is jammer dat je het net niet redt", aldus 'Mitch'.
Juichen met de supporters
De 25-jarige buitenspeler scoorde namens FC Twente één keer in De Grolsch Veste en juichte uitbundig. Hij had echter over het hoofd gezien dat de grensrechter met zijn vlag in de lucht stond: doelpunt afgekeurd. Hoe gaat Van Bergen nu juichen als hij in de Veste scoort? "Met iedereen. Ik ben best wel een nuchtere jongen, dus ik zou het misschien niet heel uitbundig doen. Gewoon juichen met de supporters. Ik weet dat er best veel supporters zijn die blij voor me zullen zijn. Daar ga ik het dan gewoon mee vieren."
Flankkeuze
Bij FC Twente speelde Van Bergen in de eerste helft van afgelopen seizoen voornamelijk op linksbuiten. Vervolgens speelde hij bij Sparta op de rechterflank. Waar gaat zijn voorkeur naar uit? "Het zou gek zijn als ik nu zou zeggen op links, want op rechts heb ik bij Sparta het meest laten zien. Voor mij ligt op dit moment de focus op rechtsbuiten. Als ik op links wordt ingezet, vind ik het ook geen probleem. Al speel ik in de spits, ik ga gewoon mijn best doen en de lijn proberen door te trekken", besluit Van Bergen.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties