Van den Brom: Dit heeft FC Twente gedaan om het scoringsprobleem te verhelpen
FC Twente heeft lange tijd gekampt met een scoringsprobleem. Na vier overwinningen en een gelijkspel in de laatste vijf wedstrijden is dat geen thema meer bij FC Twente. Volgens trainer John van den Brom heeft FC Twente er ook veel aan gedaan om het probleem te verhelpen en werpt dat nu zijn vruchten af.
"Je kunt daar zo veel dingen aan doen", vertelt Van den Brom in gesprek met Voetbal International. "In eerste instantie moet je het altijd bij de spelers neerleggen, maar ook niet te veel, dat het een eigen leven gaat leiden. Je kunt daar in training wat extra tijd en energie in steken, je kunt jongens helpen. Het leuke is dat het niet alleen van mij of de rest van de staf kwam, maar dat de jongens er onder elkaar ook mee bezig waren."
"Als trainer zeg je altijd: zo lang je zo veel kansen creëert, moet je je geen zorgen maken. Je moet je zorgen maken als je geen kansen meer creëert. Je ziet dat dat nu tot uiting komt, dat alles wel goed valt en je hele mooie goals maakt op de juiste momenten. Daarnaast creëer je nog heel veel kansen in de wedstrijd, maar we laten ook nog heel veel momenten liggen dat we echt nog wel meer hadden kunnen doen. We zijn nooit tevreden", aldus Van den Brom.
Veel getraind
FC Twente heeft veelvuldig getraind op het afwerken. "Wij geven daar heel veel aandacht aan in het afwerken", zegt de trainer in gesprek met ESPN. "We hebben een hele periode gehad waarin we niet tot scoren kwamen. Toen zijn we echt wel bewust wat meer aandacht aan dit soort dingen gaan geven", doelt Van den Brom op de 0-2 tegen Go Ahead Eagles, een rake kopbal van Sam Lammers. "Het is mooi als je dat terug ziet komen. Dit is iets dat we vrijdag en zaterdag nog goed getraind hebben. Uiteindelijk moet je hem nog wel binnenkoppen. Dat is ook wel de kwaliteit van Sam."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties