FC Twente Nieuws

Van twijfelgeval tot lichtpunt: Van den Belt ontvangt waardering bij FC Twente

van-den-belt-vieren-doelpunt-twente-fortuna-2025

FC Twente speelde vrijdagavond met 2-2 gelijk op bezoek bij NAC Breda. De Tukkers gaven een 0-2 voorsprong uit handen tegen de nummer zeventien van de Eredivisie. Na de zoveelste teleurstelling van het seizoen staan de Tukkers op de achtste plaats, met een schokkende achterstand van zeven punten op de stuntploeg NEC. De Nijmegenaren hebben zelfs nog een wedstrijd in hand.

In de eerste helft hadden de Tukkers de Bredanaren volledig onder controle. Uit het niets scoorde NAC-spits Charles-Andreas Brym de aansluitingstreffer in de 61e minuut. Vanaf dat moment ging het bergafwaarts en maakte NAC de gelijkmaker. In de absolute slotfase ging het nog maar net goed voor FC Twente en ontsnapte de ploeg aan een nederlaag.

Veel spelers kregen de nodige kritiek te verduren over hun prestatie in het Rat Verlegh Stadion. Leon ten Voorde ziet in Thomas van den Belt een lichtpuntje, terwijl hij eerder niet erg enthousiast over de middenvelder was. "Ik vind dat hij zich goed heeft ontwikkeld dit seizoen. Niet alles gaat goed; je kan je afvragen of Van den Belt en Zerrouki de beste combinatie zijn. Maar gezien hoe het de laatste weken qua voetbal loopt, is er geen reden om dat te veranderen", zegt de clubwatcher in De Ballen Verstand.

daouda-weidmann-close-up-balen-handen-voor-de-ogen-fc-twente-pec-zwolle-2025-2026

Verkeerde wisselkeuze

"Daouda Weidmann is in potentie een betere voetballer, heeft andere voorwaarden en is een ander type. Volgend seizoen komt er normaal gesproken wel een moment dat hij gaat spelen en een goede speler voor FC Twente kan worden", vervolgt Ten Voorde. "Ik vind wel de keuze voor Van den Belt op dit moment heel erg logisch, net als dat ik het niet logisch vond dat hij van het veld af moest."

De middenvelder van FC Twente werd in de 78e minuut gewisseld voor Max Bruns. Trainer John van den Brom koos voor een verdediger op het middenveld in de hoop de 1-2-voorsprong vast te kunnen houden, iets wat uiteindelijk mislukte. Het was een noodgedwongen wissel, omdat Van den Belt. "Ik zag Bruns een aantal keer half op het middenveld spelen, leed balverlies in de verdediging en zag hem een paar keer rond het strafschopgebied van NAC. Wat doet hij daar, wat voor chaos hebben we gecreëerd met zijn allen?", vraagt de clubwatcher zich af.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties