FC Twente Nieuws

Vriendin Weghorst doet opvallend onthulling: "Had een verschrikkelijke hekel aan jou"

wout-weghorst-sparta-rottterdam-ajax-2025-2026

Wout Weghorst houdt de gemoederen de laatste tijd veel bezig. Niet alleen vanwege de linkjes die gelegd worden met FC Twente, maar ook een discutabele oproep van het Nederlands elftal, gezien zijn huidige vorm bij Ajax. Niet iedereen in Enschede is even enthousiast over de spits. Dat heeft hij mede te danken aan zijn karakter.

Weghorst zelf geeft tegenover Sportnieuws toe vroeger zelf een 'popie jopie' te zijn geweest. Dat kan zijn vriendin, Nikki van Esch, door middel van een voorbeeld goed bevestigen. "Ik had een verschrikkelijke hekel aan jou, vond jou een vervelend ventje", vertelt ze lachend met een knipoog. Ook voormalig-trainer John Stegeman kon een tijd geleden beamen dat Weghorst soms bijzondere karaktertrekjes heeft.

"In de groep is het een voortrekker. Als je het hebt over professioneel zijn, wat je qua mentaliteit vraagt van een speler, wat hij moet investeren en wat hij allemaal doet", vertelde Stegeman destijds bij Voetbaltijd. "Hij was als eerste op de club en ging als laatste naar huis. Je moest hem af en toe de deur uittrappen. Voetbal is hun passie, hun vak. Ze doen er alles aan om het maximale eruit te halen, en dat is Wout. Hij is niet eens altijd makkelijk voor zichzelf, dus is hij ook weleens moeilijk voor zijn omgeving. Maar we kunnen alleen maar respect hebben voor de carrière die hij heeft gemaakt."

wout weghorst teleurgesteld blamage ajax rfs

Bijzonder

"Hij is bijzonder. En hij is ook niet het type dat naar FC Twente komt om af te bouwen. Als hij daar naartoe gaat, dan komt hij ook om wat te winnen, want dat zit wel in zijn mindset. Maar of hij bij FC Twente gaat voetballen? Ik weet dat het een stiekeme droom van hem is. En ik denk dat als een speler levert, dan is alles gewoon vergeven."

Weghorst heeft al lange tijd weinig laten zien bij Ajax. Zijn laatste goal scoorde hij op 26 oktober, in de Grolsch Veste tegen FC Twente. Met de 33-jarige spits in het veld lukte het Ajax al sinds 14 februari niet meer om te winnen. Bij de recente 4-0-overwinning op Sparta was Weghorst geschorst. Dit seizoen is de Bornse spits goed voor zes doelpunten in 22 Eredivisieduels. Ter vergelijking: bij FC Twente lopen er drie spelers rond die meer doelpunten maakten. Ricky van Wolfswinkel, Daan Rots en Kristian Hlynsson scoorden allemaal meer dan Weghorst in het huidige seizoen.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties