Eerste elftal
Jans tegen invoering BeNeLiga: “Eupen-uit; ik moet er niet aan denken”

Al jaren wordt er gesproken om de Nederlandse en de Belgische competitie samen toe voegen. De nieuwe competitienaam zou de BeNeLiga moeten worden. Op dit moment wordt er opnieuw gekeken naar de mogelijkheden om deze nieuwe competitie in het leven te roepen. FC Twente-trainer Ron Jans laat weten weinig enthousiast te zijn.
"Ik ben al jaren verliefd op de eredivisie", zo vertelt hij in gesprek met Dennis van Bergen van het Algemeen Dagblad. "Neem dit seizoen. Ik ben trots op Twente. Maar wat denk je van Vitesse, van FC Groningen? RKC, dat hartstikke leuk en fris voetbalt."
"Een extra Super Januari, maar dan ergens in mei wanneer de zon schijnt en supporters graag naar het stadion komen; zo’n competitietoetje zie ik veel meer zitten dan een Beneliga. Eupen-uit met FC Twente; ik moet er niet aan denken, zeg."

Voormalig PSV-doelman Ronald Waterreus denkt daar heel anders over. Volgens hem zijn er maar drie clubs die er toe doen en dat zijn Ajax, PSV en Feyenoord. Wil Nederland ooit nog een Europese prijs pakken dan moeten de clubs vaker uitgedaagd worden, en dat lukt volgens Waterreus niet in de huidige eredivisie.
"Vandaar dat ik een uitgesproken voorstander ben van de Beneliga, de beste clubs van Nederland en België tegen elkaar. Laat de RKC’s en Fortuna’s van deze wereld lekker in de eerste divisie strijden om het kampioenschap en zorg voor een hoogwaardige hoogste divisie. ‘Ja, maar Sparta - Feyenoord is toch veel mooier dan Feyenoord - AA Gent?’, klinkt het dan. Puur supporterssentiment", zo besluit hij het onderwerp.

Luuk
5 januari 2021 at 02:45
Ik ben wel voor een sterkere competitie, maar de suggesties voor de uitvoering van dit plan zijn echt waardeloos. Want op dit moment werd er gesproken van een opzet waarbij er per land hetzelfde aantal clubs in de “sterkere” competitie moeten spelen. Dus als pak hem beet Heracles en RKC boven 4 Belgische clubs geplaatst zijn en dus normaal gesproken veilig zijn zullen beide clubs toch moeten degraderen. Want uit beide landen moeten er 2 plaatsmaken voor 2 nieuwe clubs. Dus dan spreek je nog niet van een sterkere competitie.
In mijn ogen moeten dan ook daadwerkelijk de slechte teams degraderen. Als je dan na 3 seizoenen ineens met veel meer Nederlandse of dan wel Belgische teams speelt dat zij dan zo. Achja, er wordt inmiddels al tientallen jaren gesproken over dit plan. Ik zie het niet gebeuren.