Eerste elftal
Perez: “De kunst is om daar zo professioneel mogelijk mee om te gaan”

De afgelopen jaren is voormalig FC Twente speler Kenneth Perez een vast gezicht bij Fox Sports. Zo schuift hij ieder weekend aan om wedstrijden te analyseren en is hij op maandag de vaste tafelgast bij het praatprogramma Natafelen met Kees.
Perez was in 2010 één van de belangrijke schakels tijdens het kampioensjaar van FC Twente. Perez was destijds 35 en wist zijn carrière af te sluiten met een titel waar hij ook zelf een belangrijke rol in had gespeeld. Al tijdens zijn actieve carrière wist Perez wat hij wilde gaan doen na het voetbal. “Ik wilde de nieuwe Gary Lineker worden.”
Deze droom heeft Perez inmiddels laten varen. De reden is dat hij de Nederlandse taal niet volledig machtig is. In Denemarken heeft hij het ook een tijdje geprobeerd, maar dit avontuur liep om twee redenen op niets uit. Perez woonde destijds nog in Nederland en hij had weinig affiniteit met de Deense competitie.
Uiteindelijk kreeg hij de kans om bij Fox Sports aan de slag te gaan. Dit terwijl hij de Nederlandse taal niet volledig beheerst. “Het klinkt misschien gek, maar ik denk juist dat mijn simpele Nederlands een voordeel is. Alle lagen van de bevolking begrijpen mij. Voetbal is geen rocket science, maar je moet het wel begrijpelijk kunnen overbrengen.”
Opmerkelijk is dat juist zijn onafhankelijkheid de reden was dat hij als jeugdtrainer moest vertrekken bij Ajax. “Dankzij mijn werk als trainer werd ik ook een betere analist, dus ik was het liever blijven combineren. Maar omdat er bij Ajax geen duidelijk toekomstperspectief werd geschetst, heb ik voor mijn baan als analist gekozen. Ik doe het nu al járen en ik vind het nog steeds superleuk. Ik zou niets anders willen doen”, besluit Perez in gesprek met Johan van Boven van Metro Nieuws.

Plaats een reactie