Eerste elftal

FC Twente blijft achter in cruciale strijd om coëfficiënten

FC Twente blijft achter in cruciale strijd om coëfficiënten

FC Twente kon vorig jaar nog profiteren van de goede prestaties van Nederlandse ploegen in Europese competities de afgelopen jaren. Dankzij deze prestaties stond Nederland op plek zes van alle Europese competities, waardoor vorig seizoen de derde plek in de Eredivisie naar de voorronde van de Champions League mocht. Dit seizoen is een uitgelezen kans voor FC Twente om zelf ook een steentje bij te dragen in de strijd met Portugal, maar het elftal van Joseph Oosting blijft vooralsnog flink achter vergeleken met de andere clubs.

Waar voorheen nog sprake was van een groepsfase met zes wedstrijden voor elke ploeg (drie thuis en drie uit), is de opzet van de Europa League dit seizoen compleet overhoop gegooid. Maar liefst acht keer komen alle ploegen in actie. Voor FC Twente betekende dit enkele prachtige affiches, en ook het veldspel begon veelbelovend. Toch bleven de overwinningen uit en staat de teller na vijf wedstrijden op slechts drie punten.

FC Twente heeft daarmee nog niet veel kunnen betekenen in de coëfficiëntenstrijd tussen Nederland en Portugal. De Eredivisie begon dit seizoen met een voorsprong van 4,984 punten op de Liga Portugal. Het behouden van de zesde plek is enorm belangrijk voor het Nederlandse voetbal. Wie in mei 2025 zesde staat, heeft opnieuw recht op twee directe Champions League tickets en een plekje in de voorronde.

Nu het einde van de groepsfase nadert, worden er belangrijke punten uitgedeeld. In de Champions League zijn Nederlandse ploegen goed op weg om die te verdienen: slechts drie van de tien Champions League-duels die de Nederlandse teams dit seizoen speelden, resulteerden in een nederlaag. De voorsprong op Portugal bedraagt dan ook nog ruim drie punten.

De Eredivisie hoeft dus voorlopig nog niet bang te zijn en daarom zullen de tegenvallende resultaten van FC Twente het verschil niet gaan maken. De 29e plek in het klassement heeft een totaal van 0 virtuele bonuscoëfficiënten tot gevolg. Andere Nederlandse ploegen doen het vooralsnog beter. Zo staat Ajax op plaats zes (virtuele bonuscoëfficiënt van 0,79) en AZ op plaats negentien (virtuele bonuscoëfficiënt van 0,25).

Nog drie wedstrijden heeft het elftal van Joseph Oosting om vroegtijdige Europese uitschakeling te voorkomen. Later deze week gaat FC Twente op bezoek bij Olympiakos Piraeus, waarna wedstrijden volgen tegen Malmö FF en Besiktas. Alleen die laatste wedstrijd wordt in de eigen Grolsch Veste afgewerkt.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties