"FC Twente had in een volle Veste met tien man gewonnen van Feyenoord"
FC Twente kent dit seizoen een wereld van verschil tussen thuis- en uitwedstrijden. Thuis wist de ploeg alle vier haar wedstrijden te winnen. Uit werden drie wedstrijden verloren, werd er één keer gelijkgespeeld en slechts eenmaal gewonnen. FC Twente is dus beduidend beter in eigen huis dan op vreemde bodem.
"Ja, wat wil je met zo'n publiek?", zegt René Wagelaar over de goede resultaten in Enschede van FC Twente. "Als ze tegen Feyenoord hadden gespeeld in een volle De Grolsch Veste, had Twente, misschien zelfs met tien man, gewonnen. Pas op, het scheelt enorm", aldus Wagelaar bij VoetbalTijd.
"Twente thuis en Twente uit is dit seizoen een groot verschil", zegt Jan van Staa. "Dat heeft niet alleen te maken met entourage, maar ook met geloof in jezelf. Ze kunnen thuis gewoon meer, voelen zich veiliger. Dat heeft ook weer te maken met dat tegenstanders anders komen. Die denken: o jee, er is weinig te halen hier in Enschede. Groningen zal niet vol op de aanval gaan spelen tegen Twente volgend weekend."
"De entourage in Enschede is natuurlijk geweldig", aldus Jan van Staa. "De entourage bij Feyenoord is ook geweldig. Daar heb je mee te maken, met die weerstand. Dat is een twaalfde man en dat blijft ook zo. De angst om naar De Kuip te moeten is wel voorbij, maar de flair van uitwedstrijden is minder."
Wel denkt Van Staa dat jonge spelers last hebben van de eerste keer in grote, sfeervolle stadions als De Kuip spelen. "De een gebruikt het als extra om beter te worden met die weerstanden. De ander gaat eronderdoor, dat kan nou eenmaal. De Kuip blijft magisch, hè", besluit de oud-trainer van FC Twente het onderwerp.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties