Begrip voor Van den Brom in verdedigers-kwestie: "Ik begrijp die keuze wel"
Afgelopen wedstrijd, tegen Go Ahead Eagles, koos John van den Brom voor het centrale duo Stav Lemkin - Ruud Nijstad. De twee weken ervoor, tegen FC Groningen en Feyenoord, trad FC Twente aan met dat exacte duo. Mede omdat aanvoerder Robin Pröpper geblesseerd was geraakt op bezoek bij Telstar, kreeg de jonge Nijstad een paar duels de kans zich te laten zien.
Aanvoerder Pröpper was echter minder blij met deze beslissing. "Robin was het er niet mee eens en we hebben best een stevige discussie met elkaar gehad. Maar je ziet ook wat voor professional hij is toen hij erin kwam. Ik zag geen aanleiding om Ruud (Nijstad, red.) uit het elftal te halen", liet hoofdtrainer John van den Brom weten in gesprek met Tubantia.
Johan Inan toont begrip voor de oefenmeester van FC Twente in de keuze om Nijstad te laten staan tegen Go Ahead Eagles. "Ik begreep wel dat Van den Brom verdediger Nijstad liet staan. Hij heeft een geweldige wedstrijd tegen Feyenoord gespeeld; die jongen ontwikkelt zich hartstikke goed", vertelt hij in de AD Voetbalpodcast.
Begrip
Volgens de clubwatcher van Ajax is het volkomen logisch dat Van den Brom koos om het goedlopende centrale te behouden. "Ik begrijp dat wel, want er zijn heel veel trainers die het zo oplossen", vervolgt Inan. "Ik vind Pröpper gewoon een uitstekende speler. Hij is de leider van FC Twente, maar als je de laatste drie duels met een koppeltje in het centrum ontzettend goed hebt gespeeld, dan geeft je dat een veilig gevoel, ondanks dat Nijstad pas 17 jaar is. Ik begreep die keuze wel."
Voor Nijstad is dit dé kans om zich te ontpoppen tot vaste basisspeler bij FC Twente. Pröpper was geblesseerd geweest en heeft sinds zijn terugkeer van Rangers FC nooit zijn oude niveau kunnen tippen. Ook rechtscentraal is geen plek, want Stav Lemkin is na al die geweldige optredens niet meer weg te denken uit de basisopstelling van de Enschedese ploeg.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties