Braziliaanse cultheld komt naar de Grolsch Veste: deze opvallende spelers treft FC Twente in de Conference League
Mis geen FC Twente-nieuws via Google
Voeg Twente Insite toe als favoriet en blijf altijd op de hoogte van het laatste FC Twente-nieuws.
Maak Twente Insite je Google-favorietFC Twente heeft dankzij de geweldige 1-4-zege in Bakoe de competitiefase van de Conference League bereikt. Daarin mag het afreizen naar SC Freiburg, Lincoln Red Imps FC en Aarhus GF en komen Pafos FC, Kairat Almaty en FC Thun op bezoek in Enschede.
Daarmee komt FC Twente oog in oog te staan met een aantal grote of bekende namen. Met name SC Freiburg en Pafos FC hebben een paar bekende spelers in de gelederen. De Duitse club heeft met Matthias Ginter, Maximilian Eggestein en Vincenzo Grifo een aantal spelers met veel ervaring in de Bundesliga binnen de selectie. Daarnaast hebben de spitsen Yuito Suzuki en Igor Matanovic beiden een torenhoge marktwaarde. De Japanner is volgens Transfermarkt 24 miljoen euro waard, terwijl de Kroaat een waarde van 22 miljoen euro vertegenwoordigt.
De totale selectie van SC Freiburg is 211,40 miljoen euro waard. Ter vergelijking: FC Twente heeft een selectiewaarde van 86,55 miljoen euro. Ook het Cypriotische Pafos FC heeft een paar opvallende spelers. Ex-Ajax-doelman Jay Gorter staat daar onder contract, maar heeft geen basisplaats bij de club uit Cyprus. Daarnaast is de Braziliaanse cultheld David Luiz de aanvoerder van Pafos FC. Hij is inmiddels 39 jaar oud en speelde in zijn carrière onder meer voor Chelsea FC, Paris Saint-Germain en Arsenal.
Prijzenkast
David Luiz won in zijn carrière een keer de Champions League en de Premier League. Sinds de zomer van 2025 speelt hij op Cyprus en maakte hij deel uit van de selectie van Pafos FC die debuteerde in de competitiefase van de Champions League. In totaal leverde de verdediger bijna 120 miljoen euro op, op basis van alle gecombineerde transfersommen uit zijn carrière. Luiz speelde in zijn loopbaan zeven wedstrijden op het WK. In totaal kwam hij tot 57 interlands voor de Braziliaanse nationale ploeg. Overige tegenstanders Kairat Almaty, FC Thun en Lincoln Red Imps hebben verder niet echt opvallende spelers. Aarhus GF heeft echter een paar namen om in de gaten te houden.
De Zuid-Afrikaan Gift Links is al jaren een vaste kracht in de Deense ploeg die afgelopen seizoen voor de zesde keer in de clubgeschiedenis landskampioen werd van Denemarken. Daarnaast speelt de talentvolle Noorse linksbuiten Kristian Arnstad bij Aarhus GF. Hij heeft een marktwaarde van zes miljoen euro, wat hem de waardevolste speler van de Deense kampioen maakt.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties