Derbyhaat en falende ME: "Woedeproblemen bij supporters Heracles"
FC Twente speelde afgelopen zondag een uitwedstrijd bij Heracles. De Tukkers wonnen met 0-2 dankzij treffers van Thomas van den Belt en Ricky van Wolfswinkel. Na de openingstreffer werden er bekers op het veld gegooid, naar verluidt als reactie op een provocatie van Daan Rots. De wedstrijd werd hierdoor tijdelijk stilgelegd. Na de wedstrijd was het ook onrustig rondom het uitvak.
Toen FC Twente de voorsprong nam, werd de sfeer in het Asito-stadion allerminst vriendelijk. De supporters van Heracles werden woedend nadat Daan Rots een 'provocerend' gebaar maakte naar de fanatieke aanhang van de Almeloërs. Hij maakte een opzwepend gebaar richting de harde kern van Heracles, wat resulteerde in een bekogeling met drinkbekers. Ramiz Zerrouki hielp twee ballenjongens met het opruimen van de bekers, maar werd door één van de twee bekogeld en uitgescholden.
Na afloop zochten Heracles-supporters de confrontatie met de aanhang van FC Twente. Er ontstond chaos rondom het uitvak en er is nodige kritiek op het optreden van de ME. "Wat mij verbaasde is dat de supporters van Heracles over het veld van Oranje Nassau konden rennen en dat de ME aan de binnenkant van het hek stond bij de supporters van FC Twente", vertelt Leon ten Voorde in De Ballen Verstand. Er werd over en weer gegooid met containers en er werd een politieman gebeten door een eigen politiehond. De clubwatcher vindt het de omgekeerde wereld. "Volgens mij moet je aan de andere kant staan om die supporters daar tegen te houden, zodat die niet naar het uitvak kunnen komen."
Heracles-supporters
"Ze hebben een samenwerking in de opleiding, maar voor de rest hebben die clubs helemaal niks met elkaar", vervolgt de clubwatcher. "Als FC Twente langskomt in Almelo, hebben ze allemaal een woedeprobleem. Een paar jaar geleden kreeg Cerny een klap tegen zijn hoofd, nu weer gedoe met een ballenjongen, en Lars Unnerstall had dronken kunnen worden van al dat bier dat over zijn hoofd heen werd gegooid", vertelt Ten Voorde.
"Een derby hoeft ook niet vriendschappelijk te zijn. Het mag best wel knallen. Van den Brom zei na afloop nog dat hij de sfeer best goed vond. Hij heeft in Polen gewerkt (Lech Poznan, red.); daar wordt bij elke wedstrijd zo'n beetje de noodtoestand ingeroepen omtrent supporters. Rivaliteit hoort erbij, maar dat spandoek van Heracles met anti-1965 is allemaal zo kinderachtig. Steun je eigen ploeg, maak een mooi spandoek over Almelo", aldus Ten Voorde.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties