Dijkstra woest op Heracles-verdediger: "Ga verdomme op een andere sport!"

De derby tussen FC Twente en Heracles Almelo eindigde in een klinkende 5-0 overwinning voor de thuisploeg. De Tukkers begonnen stroef, maar wisten dankzij een eigen doelpunt van Heracles-speler Mimeirhel Benita toch op voorsprong te komen. In de tweede helft schakelde Twente een versnelling hoger en denderde het over Heracles heen. Wat begon als een gelijkopgaande strijd, eindigde in een regelrechte vernedering voor de bezoekers uit Almelo. Het eigen doelpunt van Benita in de 38e minuut was voor velen, waaronder journalist Erik Dijkstra, het kantelpunt in de wedstrijd en het onderwerp van gesprek.
"Er werden dit weekend gewoon 5 eigen doelpunten gemaakt. Dat vind ik pas irritant. Ik betaal om naar die voetbalzenders te kijken en dan zie ik voetbal wat zo fucking slecht is. Daar erger ik mij echt aan", zei Dijkstra fel bij de Bureau Sport podcast van NPO1. De manier waarop Benita zijn eigen doelpunt scoorde, was voor de journalist onbegrijpelijk. "Je krijgt hem van de keeper. Je weet dat hij niet in de goal staat. Ik mag dat niet meer zeggen, Heracles club van niks, dan krijg ik allemaal mensen uit Almelo op mijn dak. Maar ik zat naar die wedstrijd te kijken, en het was best wel een spannende wedstrijd. En dan maakt die gozer echt uit het niets zo'n eigen doelpunt. En dan kun je wel met elkaar gaan zeggen: We steunen je, je komt er wel doorheen. Ga verdomme op een andere sport als je zoiets doet. Ik vond het echt onvoorstelbaar", voegde hij eraan toe.
Voor presentator Frank Evenblij was de knullige actie van Benita bijna entertainment waard. "Ik had er wel honderd euro voor over om de herhaling van het eigen doelpunt van Heracles weer te zien", grapte hij. De commentator van de wedstrijd, Frank Snoeks, kreeg van Evenblij een compliment: "Heb je de reactie gezien van Snoeks? Die reactie was geweldig. Ik vond dat geluid van Frank Snoeks zo goed. Door het commentaar wordt dat eigen doelpunt nog erger. Dat is ook knap. Maar het eigen doelpunt is echt niet te vatten."
Dijkstra sloot het onderwerp af met een opmerking vol medelijden voor de fans van Heracles. "Ik heb ook echt medelijden met de supporters van Heracles. Ik zag ook die trainer, Erwin van de Looi, die zit daar en dan maak je een strijdplan en dan maakt iemand zo’n eigen doelpunt. Dan denk je zo van: schiet mij maar dood in de rust. Dan kun je toch ook niks meer."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties