DONE DEAL: Besselink tekent langdurig contract en vertrekt naar de KKD
Gijs Besselink heeft besloten om zijn in 2026 aflopende contract te verlengen. De middenvelder uit het Overijsselse Heeten kreeg al in maart van dit jaar een nieuw contractvoorstel, maar had duidelijk geen haast om deze te ondertekenen. Nu de competitie weer is begonnen en duidelijk is dat hij bij FC Twente niet hoeft te rekenen op veel speelminuten, kwamen hij en de club toch tot een akkoord over een contract. Deze duurt niet vier jaar, maar drie jaar: Besselink tekent tot medio 2028.
“Gijs is een talentvolle middenvelder die komend seizoen aan veel speeltijd moet komen", vertelt technisch directeur Jan Streuer tegenover FC Twente. "Die kans is bij Willem II groter dan nu bij FC Twente. Bij Willem II kan hij de nodige ervaring op doen.”
Streuer heeft er nooit een geheim van gemaakt dat het voor Besselink beter is om een jaar ervaring op te doen bij een andere club. Met Zerrouki, Van den Belt en Kjolo voor hem in de pikorde zou hij dit seizoen wederom weinig minuten gaan maken. De technisch directeur gaf wel duidelijk aan dat Besselink wel eerst zijn contract moest verlengen, dit om een transfervrij vertrek in de zomer van 2026 te voorkomen.
Besselink heeft ervoor gekozen om aan de slag te gaan in de Keuken Kampioen Divisie. Hij speelt de rest van het seizoen in de kleuren van Willem II, de club die afgelopen seizoen via de play-offs degradeerde uit de Eredivisie. Het was Telstar dat toch wel verrassend de finale won en promoveerde. In Tilburg wordt Besselink de vervanger van Jesse Bosch die aan de slag gaat in Polen. Bosch speelde jaren voor FC Twente en maakte in de zomer van 2022 de overstap naar Willem II. Nu drie jaar later gaat hij spelen voor GKS Katowice, de huidige nummer 16 van Polen.
Streuer de markt op
Door het vertrek van Besselink moet technisch directeur Jan Streuer op zoek naar een extra controlerende middenvelder. Op dit moment kan hij voor die positie alleen rekenen op Ramiz Zerrouki, Thomas van den Belt en Mathias Kjolo. Arno Verschueren heeft in het verleden eveneens controlerend gespeeld, maar is gehaald voor de positie van aanvallende middenvelder.
Al maanden circuleren er namen van mogelijke versterkingen. Streuer is gecharmeerd van Joshua Kitolano (24) van Sparta en Ringo Meerveld (22) van Willem II. Meerveld is echter meer aanvallend ingesteld, terwijl Kitolano het beste tot zijn recht komt op de achtpositie, waar nu Van den Belt speelt. Daarnaast werd in het geruchtencircuit ook de naam van Jean Onana (25) genoemd. De 12-voudig Kameroens international speelde in het verleden bij de voetbalschool van FC Twente-icoon Blaise Nkufo.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties