FC Twente Nieuws

FC Twente gewaarschuwd voor 'champagneduel' tegen PSV: "Dat beeld klopt niet"

arnold bruggink pijnzend

FC Twente doet nog volop mee in de strijd om de tweede plaats, en daarmee om directe plaatsing voor de competitiefase van de Champions League. Zaterdagavond neemt de ploeg van John van den Brom het op in een belangrijke confrontatie tussen zijn ploeg en NEC. Op de laatste speeldag moet FC Twente nog op bezoek bij PSV, dat al landskampioen is. Het idee heerst dat PSV de wedstrijden na het kampioenschap niet meer zo belangrijk zou vinden, maar FC Twente is gewaarschuwd.

"Ik noem dit een champagneduel dat PSV speelt", vertelt Arnold Bruggink bij Voetbalpraat van ESPN. "Dat zijn wedstrijden waarbij je al kampioen bent, en je mag nog een wedstrijd spelen. Hoeveel denk je dat ze van die wedstrijden verloren hebben? Nul. Je zou denken dat ze met het tweede elftal gaan spelen, of dat iedereen aan de beurt komt. Ik zat laatst in een podcast over PSV en die noemden dat ook. Het leuke daaraan is dat zo'n elftal dan zonder druk gaat spelen, en dat je dan al die wedstrijden gaat winnen."

"Van de vijftien wedstrijden hebben ze er acht gelijkgespeeld. Dat is wel bijzonder, toch? Ik denk echt dat die gasten dan gaan voetballen met de gedachte: 'we gaan gewoon lekker voetballen'. Het beeld heerst heel erg alsof ze met zes andere basisspelers zouden gaan spelen en dat ze er niks meer aan zouden doen. Maar, ze verliezen die wedstrijden dus zelden. Het gaat mij er meer om dat wanneer de druk weg is bij die spelers, het ook gewoon leuk is om te voetballen. Het kan dan ook gewoon heel goed gaan", besluit de voormalig technisch directeur van FC Twente.

PEC Zwolle 

PSV speelde donderdagavond als kampioen thuis tegen PEC Zwolle. De ploeg van Peter Bosz speelde geen bijzondere wedstrijd, en tot de 72ste minuut stond het slechts 2-1 in het voordeel van de Eindhovenaren. Tot het einde van de wedstrijd werden er nog vier goals bijgemaakt, waardoor de eindstand op 6-1 kwam te staan. PSV - FC Twente staat gepland op de laatste speeldag van de Eredivisie, op zondag 17 mei. De wedstrijd wordt om 14.30 uur afgetrapt.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties