FC Twente - NEC uitgelicht: cijfers spreken in het voordeel van FC Twente
FC Twente speelt zaterdag 25 april een echte kraker tegen NEC. Zowel FC Twente als NEC maakt nog kans op Champions League-voetbal. Het verschil bedraagt slechts één punt; als de Tukkers weten te winnen, wordt plek drie overgenomen van de Nijmegenaren.
De cijfers uit het verleden spreken in het voordeel van FC Twente. 44 keer werd deze wedstrijd gespeeld; 28 keer wisten de Tukkers de drie punten in Enschede te houden, negen keer werden de punten gedeeld en de overige zeven keer gingen de drie punten mee naar Nijmegen.
De laatste keer dat NEC op bezoek kwam in de Grolsch Veste was op 22 mei vorig jaar. In een krankzinnig duel om Europese tickets werd het 3-2 voor de Tukkers. Alec van Hoorenbeeck pakte een rode kaart in de 40e minuut, waardoor het een lastig verhaal leek te worden. Toch maakte FC Twente een knappe comeback dankzij een goal van Younes Taha in de verlenging.
Sleutelspelers tegen NEC
Jan Vennegoor of Hesselink scoorde met vier doelpunten de meeste goals tegen NEC. Daarna volgen John Bosman, Frans Thijssen, Jaap Bos en Virgil Misidjan. Thijssen en Misidjan hebben overigens ook allebei in het shirt van NEC gespeeld; de laatstgenoemde is daar nu nog actief en keert zaterdag dus weer even terug in de Grolsch Veste.
Zaterdagavond om 21:00 uur wordt er afgetrapt in de Grolsch Veste. De wedstrijd staat onder leiding van scheidsrechter Joey Kooij die geassisteerd wordt door Dyon Fikkert en Murat Kucukerbir. Alex Bos is de vierde official. Vanuit Zeist is Dennis Higler de VAR, geassisteerd door AVAR Mario Diks.
Opinie: Wat verwacht jij van de wedstrijd tegen NEC? Laat het weten via de poll en/of de reacties.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties