FC Twente Nieuws

FC Twente op pole position? "Dat behoort absoluut tot de mogelijkheden"

ramiz-zerrouki-close-up-passie-zweept-publiek-op-fc-twente-fortuna-sittard-2025-2026

FC Twente is de laatste weken uitstekend bezig in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom blijft maar klimmen op de ranglijst en begint zich te bemoeien met niet alleen de top vijf, maar zelfs rond de tweede plaats. Het gat wordt kleiner en kleiner, maar de Tukkers kennen nog een zwaar programma.

De Tukkers hebben de afgelopen drie wedstrijden allemaal weten te winnen, tegen op papier lastige tegenstanders. Thuis tegen FC Groningen en Feyenoord en op bezoek bij Go Ahead Eagles. Vooral de laatste twee duels was FC Twente enorm dominant. Presentator Bert van Losser stelt de vraag: "Ligt FC Twente op pole-position voor rechtstreekse plaatsing voor Europees voetbal?"

"Ja, zeker. Daar moet ze nu ook voor gaan. De doelstelling was eerst om bij de bovenste vijf te eindigen. Dat moet zeker kunnen, maar ik zou nog een stapje verder durven gaan en wat uitdagender zijn in de doelstelling door te zeggen: directe plaatsing Europees voetbal. Dat behoort absoluut tot de mogelijkheden", vertelt Gertjan Verbeek bij De Oosttribune Extra.

gertjan verbeek snor

Tegenvallers

"Ajax is niet in goede doen, Feyenoord is niet in goede doen. NEC wordt lastig en AZ is weer aan de beterende hand. Het wordt dus wel een spannend slot, waarin ik meer denk dat FC Twente het te duchten heeft van NEC en AZ dan van Ajax", vervolgt de voormalig-FC Twente-trainer.

Programma

FC Twente heeft nog acht wedstrijden te gaan en qua tegenstanders nog een loodzwaar programma. Aanstaande zondag komt FC Utrecht op bezoek. De ploeg van Ron Jans kent echt geen fantastisch seizoen. Daarna spelen de Tukkers twee keer op rij uit, tegen Fortuna Sittard en Ajax. Dan twee keer thuis tegen FC Volendam en stuntploeg NEC. Daarna uit naar AZ, wat altijd een lastige wedstrijd is.

De laatste thuiswedstrijd is tegen Sparta, die nu nog volop vechten om Europees voetbal, maar wellicht tegen die tijd af zijn gehaakt en al definitief naar de playoffs moeten. De slotwedstrijd is op bezoek bij PSV. De Eindhovenaren kunnen in een bijzonder geval komend weekend al landskampioen worden, waardoor de laatste wedstrijd van hun kant nergens om draait.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties