FC Twente Nieuws

FC Twente op scherp gezet: Fanatieke supporters blijven onbenut

supporters vak p fc twente heracles almelo 2021 2022

FC Twente-trainer John van den Brom was twee weken geleden verbaasd over het spel van zijn ploeg in de beginfase tegen AZ. FC Twente begon afwachtend, wat niet de afspraak was: Van den Brom wilde het liefst dat FC Twente er vol opklapte voor de eigen fanatieke aanhang. Analist Anco Jansen begrijpt dat en vindt dat de ploeg dat te weinig doet.

"Ze moeten eens gaan spelen om te winnen", vertelt Jansen bij De Oosttribune van RTV Oost. "Dat hebben we eigenlijk wel gezien in de eerste helft tegen Ajax, maar in die serie van wedstrijden daarna... Volendam ook wel, maar daar laat je het ook weer liggen." Tijmen van Wissing vult aan: "Tegen AZ en Utrecht ben je te bleek begonnen." Jansen: "Ik denk onnodig. Als je ziet wat ze in het laatste kwartier tegen Utrecht kunnen brengen... Dat is misschien makkelijk praten, want je hebt wat gewisseld, maar dat mis ik wel in grote gedeeltes van de wedstrijd."

Jan van Staa haakt in: "Soms hebben we het idee dat ze niet beseffen hoe goed ze zijn. Vaak zeggen ze dat dan ook wel na afloop." Jansen: "Ze beginnen vaak laag op het veld. Dan geef je gelijk een soort boodschap af. Als je thuis speelt met fanatiek publiek, vond ik het altijd fijn om in ieder geval te beginnen met hoge druk. Krijg je het niet voor elkaar, dan heb je ervaren spelers genoeg om te zeggen: we gaan het even anders doen. Maar daar beginnen ze elke keer niet mee en dat vind ik soms wel te voorzichtig."

vieren-doelpunt-fc-twente-az-2025
FC Twente begon matig tegen AZ, maar won uiteindelijk wel verdiend met 1-0

Van den Brom denkt hetzelfde

Van den Brom is het eens met Jansen. "Zeker in eigen huis moeten we er volle bak voor gaan en gebruikmaken van het feit dat Go Ahead veel wedstrijden heeft gespeeld", aldus de trainer in gesprek met 1Twente. "Ze hebben donderdag nog laat gespeeld, met een reis die erbij komt kijken. Hopelijk kunnen we daarvan profiteren. Maar wij moeten gewoon naar onszelf kijken. Ik vind: als we dat bij Utrecht uit kunnen, dan moet dat zeker voor ons thuispubliek kunnen. De laatste thuiswedstrijd van het jaar geeft nog iets extra’s. Daar moeten wij van profiteren." De conclusie: de spelers moet weer 'lefgozers' worden, zoals Joseph Oosting altijd zei.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties