FC Twente Nieuws

FC Twente wint op de valreep van Zuid-Afrikaanse middenmoter Kaizer Chiefs

daan-rots-medium-aan-de-bal-fc-twente-kaizer-chiefs-oefenwedstrijd-2025-2026

FC Twente heeft woensdagavond in Delden met 2-1 gewonnen van de Zuid-Afrikaanse middenmoter Kaizer Chiefs. Op slag van rust was het Daan Rots die FC Twente op voorsprong zette. Halverwege de tweede helft kwam Kaizer Chiefs op gelijke hoogte via een rebound uit een strafschop. In de 85e minuut maakte Ltaief de winnende treffer. Het spel van FC Twente was niet groots.

Eerste helft
Al snel werd duidelijk dat FC Twente veel meer kwaliteit had dan Kaizer Chiefs. FC Twente speelde het eerste half uur verzorgd voetbal en produceerde een aantal mooie aanvallen, terwijl de tegenstander uit Zuid-Afrika een zwakke indruk maakte. Desondanks creëerde FC Twente niet veel grote kansen; de ploeg was niet dwingend genoeg rondom de zestien.

Na een half uur spelen werd het spel slordiger van de kant van FC Twente en kwam Kaizer Chiefs zowaar tot een aantal aanvallen. FC Twente pakte de draad snel weer op en kwam in de 43e minuut op een 1-0 voorsprong dankzij een doelpunt van Daan Rots, die binnenkopte na een goede actie en voorzet met links van Booth. Hiermee werd de ruststand bepaald.

Tweede helft
FC Twente begon de tweede helft met elf nieuwe namen. Opvallend was dat nieuwkomer Stav Lemkin niet in actie kwam. Zijn vervanger in de verdediging was Ruud Nijstad. FC Twente was de tweede helft ook weer sterker dan de tegenstander en dacht al snel op 2-0 te komen. Het doelpunt van Van Bergen werd echter afgekeurd vanwege buitenspel. Het spel was niet bijzonder; echt grote kansen werden er niet gecreëerd.

In de 68e minuut kwam Kaizer Chiefs op gelijke hoogte. Doelman Gerritsen was te laat en haalde een speler van ‘Amakhosi’ neer, met een strafschop tot gevolg. De penalty werd nog gepakt door Gerritsen, maar de rebound ging erin. FC Twente ging nog op jacht naar de 2-1, en maakte die ook in de 85e minuut. Na een uitstekende actie van Van Bergen schoot Ltaief raak. Daarmee won FC Twente de wedstrijd op de valreep.

Volgende oefenwedstrijd
Aanstaande zaterdag speelt FC Twente de volgende wedstrijd van de voorbereiding. FC Schalke 04 is dan de tegenstander. De wedstrijd wordt gespeeld in het Parkstadion in Gelsenkirchen en begint om 14:00 uur.

Opstelling eerste helft: Karssies; Van Rooij, Bruns, Van Hoorenbeeck, Kuipers; Besselink, Vlap, Verschueren; D. Rots, Van Wolfswinkel, Booth

Opstelling tweede helft: Gerritsen; Peixoto, Hilgers, Nijstad, M. Rots; Kjolo, Eiting, Hlynsson; Van Bergen, Ünüvar, Ltaief

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties