FC Twente Nieuws

Felle kritiek op PSV-trainer Bosz na verwijtende woorden rond Pröpper: "Onterecht aan de schandpaal genageld"

peter bosz trainer psv fc twente 2023 2024

Mis geen FC Twente-nieuws via Google

Voeg Twente Insite toe als favoriet en blijf altijd op de hoogte van het laatste FC Twente-nieuws.

Maak Twente Insite je Google-favoriet

Alassane Pléa viel vorig seizoen in de wedstrijd tegen FC Twente geblesseerd uit na een tackle van Robin Pröpper. Het is inmiddels een jaar geleden, maar de spits van PSV is nog altijd niet volledig hersteld van de zware knieblessure die hij overhield aan het duel met de aanvoerder van FC Twente. Onlangs haalde PSV-trainer Peter Bosz de actie opnieuw aan toen hij werd gevraagd naar de roekeloze overtreding van Ruben van Bommel tegen Aron Bouwman van Ajax.

Van Bommel kon op veel kritiek rekenen na een beuk die hij uitdeelde aan de verdediger van Ajax. De aanvaller van PSV kwam weg met een gele kaart, maar veel mensen vonden dat hij rood verdiende. Bosz reageerde onlangs met verbazing over de ophef rond Van Bommel en wees op de actie van Pröpper op Pléa, die volgens hem veel minder aandacht kreeg. "Ik vind dat Pröpper daar onterecht aan de schandpaal is genageld, ook door Peter Bosz", begint Leon ten Voorde in De Ballen Verstand.

Bosz liet weten dat hij na de tackle van Pröpper op Pléa niet dezelfde collectieve verontwaardiging heeft gezien als na de actie van Van Bommel. "Toen refereerde hij weer aan het moment met Pröpper en Pléa. Toen zei hij dat hij de pers er nooit over heeft gehoord. Dat is natuurlijk onzin", vervolgt Ten Voorde. "Hij wou het er niet over hebben, maar toen hadden we het wel over Pléa moeten hebben." Pröpper raakte bij de actie de bal en voorkwam daarmee een doelpunt van de Eindhovenaren.

Het was gewoon een voetbalactie

De aanvoerder van FC Twente raakte echter ook de spits, die daar een zware knieblessure aan overhield. "Ik vond dat met Pröpper vorig jaar heel ongelukkig voor Pléa, maar dat was gewoon een voetbalactie. Dat pakte heel naar uit voor die jongen, maar als die jongen niet geblesseerd raakt bij dat duel, dan zegt iedereen: 'Kijk, zo moet je verdedigen'", besluit Ten Voorde. Pléa maakte in augustus tegen Fortuna Sittard voor het eerst weer speelminuten, maar kreeg vervolgens te maken met een terugslag, waardoor hij inmiddels al meer dan een jaar last heeft van de gevolgen van de actie van Pröpper.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties