Hlynsson blinkt wederom uit, luid applaus van Twente-supporters
Kristian Hlynsson speelde vrijdagavond tegen Fortuna Sittard wederom een puike wedstrijd voor FC Twente. De middenvelder werd in de 83e minuut gewisseld en ging bij de Diekmantribune het veld uit, om vervolgens langs Vak-P te lopen. Hij ontving een luid applaus van de supporters waar hij langs liep. Het zegt veel over de eerste weken van Hlynsson bij FC Twente.
In zijn eerste zes competitiewedstrijden eindigde Hlynsson iedere keer in de top vier van de spelersbeoordelingen op onze website. Ook tegen Fortuna Sittard ontving Hlynsson een van de hoogste beoordelingen: op basis van ongeveer 2.400 stemmen kreeg hij een 7,3. Alleen Bart van Rooij (8,5) kreeg een hoger cijfer. Hlynsson deed het volgens de supporters net iets beter dan Thomas van den Belt (7,2), Ramiz Zerrouki (7,1) en Sondre Orjasaeter (6,9).
Ook op basis van de statistieken is Hlynsson een van de beste FC Twente-spelers van dit seizoen. Volgens de data van Fotmob is Hlynsson dit seizoen de een-na-beste bij FC Twente, samen met Daouda Weidmann. Zij scoorden tot dusver beiden een gemiddeld cijfer van 7,27. Alleen Bart van Rooij doet het tot dusver beter (7,39).
Verbetering
Hlynsson is na zeven speelrondes ook de topassistgever met twee assists. Er zit echter nog wel verbetering in het afmaken van de kansen. Hlynsson scoorde slechts één keer uit maar liefst 2,4 expected goals. Die goal scoorde hij vorige week op prachtige wijze tegen Sparta Rotterdam, maar de 'makkelijkere' kansen zijn nog niet aan de 21-jarige IJslander besteed.
Afgelopen zomer nam FC Twente Hlynsson voor 1,8 miljoen euro over van Ajax. De middenvelder begon de eerste wedstrijd tegen PEC Zwolle nog op de bank, maar maakt sinds zijn invalbeurt in Zwolle al een uitstekende indruk. Hlynsson is niet meer weg te denken uit de basiself bij FC Twente en is een belangrijke schakel in het spel van de Tukkers.
Beoordelingen supporters
- PEC Zwolle-uit: 5,4 (Man of the Match)
- PSV-thuis: 7,1 (Man of the Match)
- sc Heerenveen-uit: 7,3 (Man of the Match)
- Excelsior-uit: 4,2 (drie-na-beste)
- NAC Breda-thuis: 6,5 (twee-na-beste)
- Sparta Rotterdam-uit: 8,0 (gedeeld twee-na-beste)
- Fortuna Sittard-thuis: 7,3 (een-na-beste)
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties