FC Twente passeert Ajax op ranglijst na ruime zege op Go Ahead Eagles
FC Twente heeft zondagmiddag uitstekende zaken gedaan in de Eredivisie. De ploeg won dik verdiend met 1-4 op bezoek bij Go Ahead Eagles. De doelpunten van FC Twente werden gemaakt door De Busser (eigen doelpunt), Sam Lammers (tweemaal) en Hlynsson. FC Twente heeft Ajax nu ingehaald in de Eredivisie en de voorsprong op AZ en Sparta Rotterdam vergroot. De derde plaats is in handen. Dat kan vanavond nog veranderen: om 20:00 uur speelt NEC Nijmegen nog tegen FC Volendam.
Eerste helft
In de beginfase van de wedstrijd kregen beide ploegen enkele kansen. FC Twente kwam op voorsprong, al kwam dat niet voort uit een echte kans. Bij een corner van Zerrouki blunderde de tegen de zon in kijkende Go Ahead-doelman De Busser, die de bal in eigen doel werkte. Een merkwaardig doelpunt dat FC Twente de 0-1 opleverde. Even later ging Breum op Unnerstall af, maar Lemkin kon zijn snelheid optimaal gebruiken en voorkwam een echte kans.
Na 26 minuten verdubbelde FC Twente de voorsprong. Daan Rots stak Van Rooij weg na een cross van Zerrouki. De rechtsback bediende Lammers op zijn beurt met een perfecte voorzet, die de spits via de onderkant van de lat binnenkopte: 0-2. FC Twente had de wedstrijd daarna in handen, maar breidde de voorsprong niet verder uit
Tweede helft
FC Twente begon voortvarend aan de tweede helft. Al na vijf minuten werd het 0-3. Hlynsson ontving de bal gelukkig en kopte raak. Het was alweer zijn vierde in de laatste vijf wedstrijden in de competitie, en zijn vijfde in de laatste zes duels als je de bekerwedstrijd tegen AZ ook nog meerekent. In de 56e minuut maakte Go Ahead Eagles de 1-3 via Breum, even nadat Lammers een grote kans miste op de 0-4. Breum scoorde even later bijna nogmaals, maar Unnerstall bracht op prachtige wijze redding. Het was even storm voor het doel van de Duitser, maar die ging ook snel weer liggen.
In de 72e minuut kon Orjasaeter niet verder en kwam Pjaca erin. Nijstad verliet het veld voor Pröpper. Enkele ogenblikken later kreeg FC Twente een strafschop na een razendsnelle counter. Lammers werd gevloerd in de zestien en mocht de penalty zelf binnenschieten: 1-4. Daarmee bracht Lammers zijn doelpuntentotaal in de Eredivisie op vijf. Vier van deze goals maakte hij tegen Go Ahead Eagles.
De wedstrijd bloedde na de 1-4 een beetje dood. Pröpper redde nog wel een bal knap voor de doellijn en FC Twente had in de counter nog de 1-5 kunnen maken, maar dat gebeurde niet.
Opstelling: Unnerstall; Van Rooij, Lemkin, Nijstad (72' Pröpper), M. Rots; Zerrouki (88' Weidmann), Van den Belt (83' Kjolo), Hlynsson; D. Rots, Lammers (83' Van Wolfswinkel), Orjasaeter (72' Pjaca)
Ajax voorbij
Dankzij de ruime overwinning in Deventer is FC Twente nu Ajax gepasseerd op de ranglijst. Beide ploegen verzamelden 44 punten in de eerste 26 speelronden, maar FC Twente heeft een beter doelsaldo. De voorsprong op nummer zes AZ is vergroot naar vijf punten, terwijl nummer zeven Sparta Rotterdam zes punten achter FC Twente staat. Het beloven nog acht interessante speelronden te worden in de Eredivisie.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties