FC Twente Nieuws

Nijstad valt niet op in statistieken, maar supporters zijn lyrisch

ruud-nijstad-handen-klappen-applaus-fc-twente-heracles-almelo-2025-2026

Hij is nog maar zeventien, maar nu al basisspeler bij FC Twente: Ruud Nijstad maakte afgelopen zaterdag zijn officiële debuut voor FC Twente. Nadat de Vriezenvener al bijna negentig minuten speelde tegen Heracles Almelo, speelde Nijstad tegen NEC de gehele wedstrijd. Op de supporters maakt hij indruk, maar bij de statistieken valt hij opvallend genoeg niet op.

Nijstad presteerde het bij zijn debuut tegen Heracles om uitgeroepen te worden tot Eurojackpot Player of the Match. Op onze website kreeg hij ook bijna de beste beoordeling: alleen Bart van Rooij kreeg een hoger cijfer op basis van ruim 3.600 stemmen (7,8 tegen 7,7). Bij de wedstrijd tegen NEC werd Nijstad zelfs uitgeroepen tot Man of the Match op deze site: de jongeling liet Mats Rots net achter zich (7,4 tegen 7,2).

Ook analist René Wagelaar is uitermate lovend over Nijstad. "Potverdomme, dat wordt een goede. Daar ben ik echt heel, heel, heel positief over", vertelt de oud-zaakwaarnemer bij 1Twente VoetbalTijd. "Hij opende in het begin een paar keer met een mooie cross. Poeh, dat is een goede speler. Je kunt hem zo laten staan naast Pröpper. Met hem, Mats Rots en Bruns heb je eindelijk weer wat eigen talent dat waarde creëert."

Statistieken

In de statistieken komt Nijstad echter niet bovendrijven. Samen met Mats Rots en NEC-verdediger Ahmetcan Kaplan was Nijstad volgens Sofascore de minste van het veld tegen NEC Nijmegen (beiden 5,9). Medeverdediger Robin Pröpper scoorde een 6,5. Fotmob gaf Nijstad een 6,0, waarmee alleen Ramiz Zerrouki het slechter deed. Pröpper kreeg hier een 6,4. Tegen Heracles scoorde Nijstad op Sofascore een 6,5 (alleen Ricky van Wolfswinkel lager bij FC Twente met 6,2) en op FotMob hetzelfde cijfer (samen met Daan Rots laagste bij FC Twente).

Ziehier het verschil tussen het menselijk oog en de statistieken. Waar statistieken natuurlijk geen rekening mee houden, is dat Nijstad pas zeventien jaar is, nog maar twee wedstrijden in het betaald voetbal heeft gespeeld en zich daarin prima staande heeft gehouden op subtopniveau. Daarmee scoort hij weliswaar niet goed in de data, maar van supporters en analisten ontvangt Nijstad de welverdiende complimenten.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties