Om deze reden werd Nijstad noodgedwongen gewisseld tegen NEC
FC Twente speelde geen beste wedstrijd tegen NEC. Het was een uiterst belangrijk treffen met de Nijmegenaren, waarbij de Tukkers zichzelf naar de derde plaats konden spelen. Dankzij het 1-1-gelijkspel lukte dat niet, waardoor de Enschedese club nu onder Ajax op de vijfde plaats staat. Met nog drie duels te gaan lijkt Feyenoord uit het zicht, maar zitten NEC en Ajax nog binnen handbereik.
Na de wedstrijd was er de nodige kritiek op de wisselkeuzes van John van der Brom. De oefenmeester koos voor Arno Verschueren op de rechtervleugel en haalde Ruud Nijstad vroegtijdig naar de kant. De 18-jarige verdediger werd vervangen door de aanvoerder Robin Pröpper, die het de laatste periode met een reserverol moet doen bij FC Twente.
"Sam Lammers ging eraf, maar die had geen last. Thomas van den Belt zat erdoorheen en Nijstad had last van z’n kuit, dus dat begreep ik wel", meldt clubwatcher Leon ten Voorde bij De Ballen Verstand. Er is verder niks bekend over de ernst van de last van de 18-jarige talentvolle verdediger. FC Twente heeft zelf niks gecommuniceerd over de verdediger. Aanstaande zondag speelt FC Twente uit tegen AZ. Daarna volgen nog de duels tegen Sparta en PSV.
Langer verblijf
Nijstad speelde dit seizoen achttien Eredivisieduels in het shirt van FC Twente. De felbegeerde verdediger wordt gevolgd door meerdere Europese topclubs en over zijn toekomst is ook nog helemaal niks zeker. Het contract van Nijstad loopt door tot medio 2027, waardoor hij een nieuw contract moet tekenen, want anders loopt hij in 2027 transfervrij de deur uit. Bij een aflopend contract wordt de waarde van een speler automatisch lager.
Een langdurige overeenkomst spekt deze juist. De marktwaarde van de talentvolle verdediger bedraagt acht miljoen euro, waardoor hij na Mats Rots en Bart van Rooij de meest waardevolle speler is van de Enschedese club. Tijdens de warming-up van FC Twente - NEC toonden de supporters op Vak-P een spandoek richting kamp Nijstad, waarmee ze een oproep deden tot een contractverlenging van zowel Nijstad als Rots.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties