Persoonlijk succes voor Eiting in de Conference League
Carel Eiting besloot deze zomer FC Twente in te ruilen voor een avontuur op Cyprus. De middenvelder maakte in 2023 via een dubbele gang naar de arbitragecommissie. In Enschede was voor hem een belangrijke rol toegedicht op het middenveld, maar Eiting wist de torenhoge verwachtingen niet waar te maken. In zijn tweede seizoen werd hij voor een half jaar verhuurd aan Sparta. Deze zomer sloot hij weer aan bij de selectie van FC Twente waar al snel duidelijk werd dat hij uit mocht kijken naar een nieuwe werkgever.
Ondanks interesse van enkele Eredivisieclubs besloot Eiting naar het buitenland te vertrekken en tekende voor twee seizoenen bij Omonia Nicosia uit Cyprus. Hij debuteerde op 7 augustus als invaller in de Conference League-wedstrijd tegen Araz en een week later stond hij in de basis tijdens de return. Donderdag speelde Eiting met Omonia Nicosia de heenwedstrijd van de play-offs en daarbij boekte Eiting een persoonlijk succesje.
Eiting was betrokken bij de enige goal van de Cyprioten door de assist te verzorgen bij de openingsgoal op bezoek bij het Oostenrijkse Wolfsberger AC. Voor de ploeg was het niet voldoende, want de Oostenrijkers wonnen uiteindelijk met 2-1. Omonia Nicosia en Eiting hebben volgende week nog alle kansen om door te stoten naar de poulefase van de Conference League. Dan wacht de return in het eigen Neo GSP Stadion dat plek biedt aan iets meer dan 22.000 toeschouwers.
Carrièreverloop Carel Eiting
Carel Eiting doorliep de jeugdopleiding van Ajax, waar hij zijn debuut maakte in het eerste elftal en ervaring opdeed in de Eredivisie en Europa. Daarna volgde een uitleenperiode bij Huddersfield Town in Engeland, waarna hij definitief vertrok bij Ajax en tekende voor KRC Genk in België. Via een korte terugkeer naar Huddersfield keerde hij vervolgens terug naar Nederland, waar hij bij FC Volendam vaste speelminuten kreeg. In 2023 maakte hij de stap naar FC Twente, waar hij een seizoen speelde en tussentijds werd verhuurd aan Sparta Rotterdam. In de zomer van 2025 koos Eiting voor een buitenlands avontuur en tekende hij bij Omonia Nicosia op Cyprus.
Heb jij de Twente Insite enquête al ingevuld? Het kost slechts twee minuten van je tijd. Klik hier om direct naar de enquête te gaan.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties