Rechtsbuiten of op tien: waar rendeert Taha het beste bij FC Twente?
Younes Taha kende een uitstekend seizoen in dienst van FC Groningen. De Marokkaan werd onder trainer Dick Lukkien op een andere positie gebruikt dan hij gewend was van zijn periode bij FC Twente. In Groningen was de 23-jarige Amsterdammer goed voor vijf goals en tien assists.
Bij FC Twente speelde Taha onder leiding van Joseph Oosting. De oefenmeester, die in het afgelopen seizoen bij zowel de Tukkers als Royal Antwerp FC werd ontslagen, zette hem in Enschede in als rechtsbuiten. In totaal maakte hij in 36 officiële duels vier doelpunten en gaf hij één assist als rechteraanvaller.
Bij FC Groningen scoorde hij twee goals meer en gaf hij maar liefst negen assists meer dan in zijn tijd bij FC Twente. Dit deed hij ook nog eens in slechts 34 wedstrijden. Taha scoorde namens de Noorderlingen ook eenmalig in het bekertoernooi. Op basis van deze statistieken blijkt dat de 23-jarige Marokkaan op de nummer tien-positie een stuk productiever is dan op rechtsbuiten. Ook in zijn tijd bij PEC Zwolle speelde hij op tien. Op die plek maakte hij dertien goals in 33 Keuken Kampioen Divisiewedstrijden.
Concurrentie
Op de nummer tien- en rechtsbuitenposities heeft FC Twente de twee topscorers van het seizoen 2025-2026 lopen. Kristian Hlynsson is in Enschede de aanvallende middenvelder en was afgelopen seizoen goed voor tien doelpunten in de Eredivisie. In de laatste zeven seizoenen werd maar liefst vier keer een speler die op tien speelt topscorer. Naast Hlynsson won Sem Steijn twee jaar op rij de topscorersprijs van FC Twente. Daarnaast deed Haris Vuckic dat in 2019-2020.
Op rechtsbuiten heeft FC Twente momenteel Daan Rots. De aanvaller heeft een contract dat doorloopt tot medio 2027. De club heeft daarentegen wel een optie om deze nog met een jaar te verlengen. De 24-jarige aanvaller heeft wel ooit aangegeven graag een keer in een competitie als die van Spanje te spelen. Indien er op rechtsbuiten een plekje vrijkomt, zou de Enschedese club Taha een plek in de basis kunnen bieden. Uit zijn statistieken blijkt echter wel dat hij het meeste rendement heeft op tien.
Poll: Wat moet FC Twente komend seizoen met Taha doen?
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties