Rots openhartig over moeilijke periode: "Dat is het ergste wat kan gebeuren"
Daan Rots is dit seizoen van grote waarde voor FC Twente. De rechtsbuiten is in de Eredivisie al goed voor zeven treffers en is daarmee samen met Kristian Hlynsson, op Ricky van Wolfswinkel na, de topscorer van FC Twente. Die tijden zijn weleens anders geweest, want Rots is ook een periode enorm veel bekritiseerd geweest.
Rots was met zijn winnende goal tegen Besiktas, waardoor FC Twente doorging in de Europa League, de gevierde man. In tijden dat het minder ging, werden de pijlen vooral op hem gericht. "Dat is natuurlijk altijd een beetje pijnlijk. Het is niet wat je gehoopt had toen je bij het eerste kwam", vertelt de aanvaller in de podcast Sinds 1965.
"Ik denk dat elke speler weleens heeft gehad dat als je bij je eigen club doorbreekt, het ergste wat kan gebeuren is dat je uitgefloten wordt door je eigen publiek. Dat is absoluut niet wat je wil", vervolgt Rots. "Als het soms minder gaat met het team, kan er altijd kritiek komen. Ik heb nooit het fenomeen je eigen spelers uitfluiten begrepen, want je spelers presteren het best als je ze aanmoedigt. Als iemand met een fluitconcert het veld in komt, kan je verwachten dat de eerste drie ballen niet top gaan. Dan word je gewoon onzeker."
"Je kan altijd zeggen dat je daar schijt aan moet hebben, maar dat is niet zo makkelijk gezegd. Los daarvan weet je dat het onderdeel is van de voetballerij en daar moet je zo goed mee leren omgaan. Ik heb daar met de mental coach van het team veel over gehad en ik ben er steeds meer mee leren omgaan. Als dit gebeurt, ga terug naar de basis, want dan ben je goed genoeg."
Te veel
"Dan gaat het voetbal er niet onder lijden. Dat is weleens voorgekomen, dat ik zo onzeker door randzaken was dat mijn voetbal eronder ging lijden. Ik weet nu wel steeds beter hoe ik het moet laten gaan en kan er goed mee omgaan", aldus Rots.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties