FC Twente Nieuws

Taha duimt voor FC Twente, maar: "Wat mij betreft wordt FC Groningen kampioen"

younes-taha-fc-groningen-uit-fc-utrecht-2025

Younes Taha is bezig aan een uitstekende start van zijn huurperiode bij FC Groningen. De 22-jarige aanvallende middenvelder, die door FC Twente voor één seizoen werd verhuurd aan de ploeg uit het noorden, heeft snel zijn draai gevonden. In de eerste weken van het seizoen droeg Taha met doelpunten en assists nadrukkelijk bij aan de sterke seizoensstart van FC Groningen, dat zich voorlopig stevig in de subtop van de Eredivisie heeft genesteld.

Taha vindt het moeilijk om te zeggen of FC Groningen dit seizoen boven FC Twente eindigt. "Als ik in de toekomst kon kijken, zou ik me hierover uit durven te laten", vertelt de Marokkaan in gesprek met Voetbal International. "Wat duidelijk is: ik zit nu bij FC Groningen, dus wat mij betreft wordt FC Groningen kampioen."

"Tegelijkertijd hoop ik ook dat FC Twente een goed seizoen draait. Ik heb er veel vrienden zitten en ik heb ook niets tegen de club; er zat daar gewoon een technische staf die bepaalde keuzes maakte die niet in mijn voordeel waren. Daarbij hielp mijn beenbreuk natuurlijk ook niet mee. Zo gaat het soms in het voetbal", aldus Taha.

Bewijzen

De buitenspeler ziet zijn tijd in Groningen als een kans om zich opnieuw te bewijzen. "Bij FC Groningen kan ik nu laten zien wat ik kan: óók aan de mensen bij FC Twente. Ik gun de club het beste, maar mezelf nog nét iets meer." Wat maakt het seizoen voor Taha geslaagd? "Voor mijzelf als ik veel wedstrijden heb gespeeld en met doelpunten, assists en goede prestaties een aandeel heb geleverd in goede resultaten van FC Groningen."

"Met het team willen we het beter doen dan vorig jaar, toen FC Groningen zich net niet plaatste voor de play-offs. Het zou mooi zijn als we dat dit jaar wél zouden kunnen halen. De start van het seizoen is goed, maar we moeten nu niet de polonaise gaan lopen: het lastigste is om iets voor een langere tijd vast te houden. Mochten we daarin slagen, dan kunnen er mooie dingen gaan gebeuren. Maar wij kijken nu van wedstrijd naar wedstrijd."

Met hun huidige vorm mag FC Groningen echter voorzichtig dromen. De ploeg verloor dit seizoen alleen van (sub)toppers AZ, PSV en Feyenoord. Taha en co staan na acht wedstrijden op de vijfde plaats met vijftien punten, twee meer dan FC Twente.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties