FC Twente Nieuws

Twentse vleugelflitser Blokhuis kiest voor Heracles en tekent meerjarig contract

sil blokhuis motherwell beckum 2025 2026

Sil Blokhuis maakt de definitieve overstap van de FC Twente/Heracles Academie naar Heracles Almelo. De 17-jarige aanvaller, die in de voorbereiding nog mooie dingen liet zien in het shirt van FC Twente, heeft een contract ondertekend tot medio 2028. De club had hem graag langer vastgelegd, maar een speler jonger dan achttien jaar mag niet langer tekenen dan drie jaar.

“Sil is een groot talent”, aldus technisch manager van Heracles Jurjan Mannes. “Ondanks dat hij een echte linkspoot is, is hij een veelzijdige rechtsbuiten. Sil is behendig, kan binnendoor en buitenom passeren, speelt met flair en voegt diepte aan het spel toe. Vorig seizoen trainde hij onder Erwin van de Looi al regelmatig mee met onze eerste selectie, dit seizoen heeft hij de volgende stap gezet. Zaterdag nam Bas Sibum hem bijvoorbeeld tegen FC Volendam op in de wedstrijdselectie en nu is er dus dit profcontract.”

Blokhuis is afkomstig uit Denekamp en daarmee een echte Tukker. Hij werd geboren op 18 maart 2008 en begon te voetballen bij SDC’12, één van de eerste partnerclubs van de gezamenlijke jeugdopleiding. In 2016 maakte Blokhuis de overstap naar de jeugdopleiding van FC Twente, die in 2020 op gelijkwaardige voet verder ging met Heracles. Hoewel hij ook werd getest door FC Twente, is het nu Heracles dat hem definitief weer te binden. “Wij hebben er alle vertrouwen in dat dit contract een volgende stimulans is voor een mooie ontwikkeling van Sil”, besluit Jurjan Mannes, die zelf ook twaalf jaar in de jeugdopleiding van FC Twente speelde. Tot een debuut in het eerste kwam het niet. Wel speelde hij 21 wedstrijden in de KKD met Jong FC Twente.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties