FC Twente Nieuws

'Udinese-thuis geeft Oosting meer twijfels dan zekerheid'

joseph-oosting-twente-udinese-2025

Zaterdag stond de generale repetitie van FC Twente op het programma. De ploeg van Joseph Oosting nam het in De Grolsch Veste op tegen het Italiaanse Udinese en verloor met 0-1. Het was een matige vertoning, met weinig kansen en veel slordigheden. En dat baart zorgen, vindt clubwatcher Leon ten Voorde.

“Zolang de transfermarkt nog open is, moet je oppassen met te voorbarige conclusies”, schrijft Ten Voorde in TC Tubantia. “Verwacht ook niet dat het meteen loopt wanneer er net nieuwe spelers binnen zijn. Het nakomen van afspraken, het inslijpen van automatismen met en zonder bal: dat heeft tijd nodig.”

Toch wil je als trainer in die laatste oefenwedstrijd wel wat meer zien dan vlagen. “Dat er een puzzel ligt waarmee je verder kunt en dat er een elftal staat dat je wat meer geeft dan louter hoop. Maar Oosting hield aan de wedstrijd tegen de nummer 12 van Italië vooral vraagtekens en losse eindjes over.”

Geen onomstreden posities

“Het elftal waarmee hij tegen Udinese begon, bezorgde hem meer twijfels dan zekerheid", schrijft Ten Voorde. Er zijn veel spelers die nog niet onomstreden zijn. Stav Lemkin moet nog wennen, Mats Rots is grillig. Ook het middenveld heeft volgens Ten Voorde nog niet de juiste afstemming. "Thomas van den Belt heeft z’n draai nog niet gevonden, en ondanks het feit dat de club in een half jaar tijd twee spelers voor de nummer 10-positie haalde - Arno Verschueren en Kristian Hlynsson - is die plek nog niet naar behoren ingevuld.”

In de aanval ontbreekt het volgens de clubwatcher aan creativiteit, dynamiek en scorend vermogen. FC Twente scoorde afgelopen seizoen veel via Sem Steijn, maar die is weg. Zaterdag lukte het niet om ook maar één keer echt gevaarlijk te worden.

Een week voor de seizoensouverture in Zwolle zijn de puzzelstukjes dus nog niet gelegd. De verwachting is dat Twente de transfermarkt nog opgaat voor een aanvallende versterking. Die is ook nodig, zo blijkt uit de laatste testcase. Of Naci Ünüvar of Taylor Booth moeten opstaan. Joseph Oosting ziet hen wel als spelers die een mannetje kunnen passeren, maar het zegt ook wel wat dat de voorkeur uitgaat naar middenvelder Michel Vlap op links.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties