FC Twente Nieuws

'Van Bergen had vrees voor het shirt van FC Twente': "Het was gewoon niet goed genoeg"

van bergen balend twente heerenveen 2024

Mitchell van Bergen maakt definitief de overstap naar Sparta Rotterdam. In de tweede seizoenshelft van vorig seizoen was hij al op huurbasis actief bij de Rotterdammers, maar ditmaal gaat het om een permanente transfer. De 25-jarige vleugelaanvaller stond in de eerste wedstrijd van het seizoen tegen PEC Zwolle in de basis, maar slaagde, net als tijdens zijn periode bij FC Twente, niet in het echt zijn stempel te drukken. Van Bergen zelf gaf aan graag richting Sparta te willen vertrekken.

"Van Bergen had vrees voor het shirt van FC Twente", zo begint Leon ten Voorde bij de Tubantia. Hij verwijst op het oefenduel in de voorbereiding tegen Udinese Calcio. "Wie naar Mitchell van Bergen keek, zag een vleugellamme buitenspeler. Een speler zonder vertrouwen, die geen actie durfde te in zetten." De clubwatcher vraagt zich af of dit echt de vleugelflitser was die bij Sparta vrij speelde en over de flanken heen denderde.

"Van Bergen heeft in de voorbereiding de kans gehad en kreeg de voorkeur boven Daan Rots, maar gaandeweg de aanloop werd wel duidelijk dat hij naast een gebrek aan vertrouwen, ook moeite had met het niveau van FC Twente", vervolgt Ten Voorde. Hij voegt kritisch toe: "Voor een club die uitspreekt Europees voetbal te willen halen, was het gewoon niet goed genoeg."

FC Twente ontvangt voor Van Bergen rond de 500.000 euro, en bespaart ook op zijn salaris. "Deze overgang is dan ook een win-win-win situatie voor alle partijen. Het biedt FC Twente de mogelijkheden om op zoek te gaan naar een betere speler voor de rechterflank", besluit de clubwatcher, Technisch directeur Jan Streuer liet weten dat FC Twente nog gaat bekijken of ze een aanvaller, een middenvelder, of mogelijk beide aantrekken.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties