Van den Belt opgelucht na zwaar begin: "Leuk is anders, het ging niet zoals ik wilde"
Thomas van den Belt kende geen lekkere start bij FC Twente. Hij begon het seizoen als basisspeler tegen PEC Zwolle, maar werd in de rust al gewisseld. Vervolgens begon hij tegen PSV op de bank. Door de blessure van Mathias Kjolo stond hij tegen sc Heerenveen weer in de basis. Ook tegen Excelsior startte Van den Belt, maar hij werd nog voor rust gewisseld. Van den Belt stak duidelijk nog niet lekker in zijn vel, maar vrijdagavond tegen Fortuna Sittard was er voor de Kampenaar een flinke opsteker: hij maakte zijn eerste doelpunt voor FC Twente.
Is Van den Belt de meest gelukkige man van de avond? "Een van de, denk ik. Ik denk dat heel veel supporters ook heel blij zijn, maar ik ben zelf ook heel blij", vertelt de 24-jarige middenvelder in gesprek met RTV Oost. "Na de goal voelde ik ontlading. Dat is denk ik niet gek. Ik denk dat ik er een paar weken er al wel weer lekker in zat. Ik kwam weer een beetje in mijn oude spel. Gelukkig heb ik dat nu beloond met weer een goede invalbeurt en een doelpunt."
Interviewer Tijmen van Wissing merkt op dat hij Van den Belt nog nooit zo uitbundig heeft zien juichen. "Ik weet niet of je in Spanje veel gekeken hebt, maar daar had ik ook wel een bepaalde ontlading", reageert Van den Belt. "Nu was even extra, zeker gezien de eerste weken en eerste maanden hier. Niet alles gaat zoals je zelf wilt. Dit is wel even een opluchting, dat je jezelf beloont met een doelpunt."
Tegenslagen
Hoe diep heeft Van den Belt gezeten? "Leuk is anders. Je komt binnen bij een nieuwe club en hebt een bepaald verwachtingspatroon. Het gaat zoals je niet wilt, ik denk dat iedereen dat wel kon zien en kan bevestigen. Uiteindelijk moet je wel verdergaan, ondanks hoe alles gaat met bepaalde tegenslagen. Het heeft geen zin om stil te blijven zitten. Uiteindelijk ga je gewoon verder. Ik heb de afgelopen weken een aantal goede invalbeurten gehad en was tegen Sparta al dichtbij een goal met een goede invalbeurt. Nu weer een goede invalbeurt, en beloond met de goal."
Van den Belt kreeg in de media ook wat kritiek te verduren. Daar heeft hij niet veel last van gehad, zegt hij. "Uiteindelijk krijg ik dat niet zo mee. Twente is een hele grote club met een hele grote achterban. Iedereen vindt er wat van. Dat is bij Feyenoord zo, dat is in Spanje zo, dat is hier zo. Zo gaat het uiteindelijk overal, dus dat is niet anders dan normaal, denk ik."
"Als ik weet dat ik vrij ben en een goed gevoel heb, ben ik een hele goede speler. Dat weet ik van mezelf. Door omstandigheden heeft die nog niet op het veld gestaan, maar ik zit de afgelopen weken beter in mijn vel en kom beter in mijn spel. Dat kan iedereen denk ik zien", besluit Van den Belt.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties