FC Twente Nieuws

Van den Brom eist meer van Orjasaeter: "Het duurt wel heel lang"

sondre-orjasaeter-close-up-balen-fc-volendam-fc-twente-2025-2026

FC Twente creëerde gisteren 2,52 expected goals, maar wist slechts eenmaal te scoren. Het leverde één punt op tegen FC Volendam. De grootste kans werd gemist door Sondre Orjasaeter, die faalde oog-in-oog met FC Volendam-doelman Kayne van Oevelen. Trainer John van den Brom eist meer van de 21-jarige linksbuiten.

"Gisteren op de training bleef hij op exact hetzelfde moment rustig en schoot hij de bal binnen", vertelt Van den Brom in gesprek met ESPN. "Nu niet met de wedstrijdspanning en -druk. Hij zit heel erg met het maken van de eerste goal. Je zag ook dat hij daarna heel geforceerd op zoek ging naar zijn kansen. Dat moet hij sowieso niet doen."

"Ik heb hem in de rust ook verteld: blijf je ding doen, je blijft je kansen krijgen. In de tweede helft kreeg hij ook nog een kans, maar hij schoot te wild en te gehaast." Kun je zeggen: hij creëert grote kansen en had er twee kunnen maken, dus het gaat uiteindelijk wel een keer komen? "Ja, maar het duurt wel heel lang", lacht Van den Brom als een boer met kiespijn.

"Het gaat mij niet om het individueel benoemen van de jongens. Mijn videoanalist zei dat we zeven honderd-procentkansen hadden. Dat is te veel om er maar één te maken. Wel een mooie goal trouwens. Maar je schiet hier echt niets mee op", aldus de 59-jarige oefenmeester.

Grootste pijnpunt

"Vaak sta je hier teleurgesteld omdat je een slechte wedstrijd hebt gespeeld, de tegenstander beter was of je geen kansen hebt gecreëerd. Ik vind dat we nu een prima wedstrijd hebben gespeeld. Je creëert kansen, alleen je benut ze niet. Dat is het pijnpunt op dit moment bij ons."

Wordt het nu een mentale factor? "Dat gaat meespelen. Met Sondre geven we een voorbeeld. Dat is een jonge speler. Dat gaat in zijn hoofd zitten. Maar eigenlijk bij iedereen. Sam Lammers de laatste kans, een grote kans. Schiet je hem binnen, dan win je hem. We hebben veel kansen nodig om een overwinning te behalen", besluit Van den Brom.

Na elf wedstrijden staat de teller voor Orjasaeter op nul doelpunten, maar hij gaf zaterdag wel alweer zijn derde assist van het seizoen. Daarmee heeft de 21-jarige Noor de meeste assists van alle FC Twente-spelers. Ook creëerde Orjasaeter samen met Ramiz Zerrouki tot dusver de meeste kansen (21). Het ontbreekt alleen nog aan het scoren. Uit 1,6 expected goals maakte de linksbuiten nog geen enkele treffer.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties