FC Twente Nieuws

Van den Brom mikt op bliksemwending bij FC Twente: "Dat is geen pretje voor tegenstanders"

john-van-den-brom-medium-trainer-zweept-handen-klappen-eerste-training-fc-twente-2025-2026

FC Twente maakt zich op voor de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam, de eerste wedstrijd onder de nieuwe trainer John van den Brom. Vrijdag om 20:00 uur wordt afgetrapt op Het Kasteel. Van den brom wil de negatieve spiraal bij FC Twente zo snel mogelijk doorbreken en benadrukt dat vertrouwen daarbij de sleutel is.

"Je gaat proberen zoveel mogelijk duidelijkheid en vastigheid te creëren. Dat doe je door te praten, te trainen, meetings te hebben en beelden te bekijken met elkaar", legt Van den Brom uit op de persconferentie, uitgezonden door RTV Oost. "We hebben met zijn allen hetzelfde doel, de jongens ook. Zij merken heus wel dat het niet zo lekker loopt, dat is niet zo moeilijk. De vraag is hoe het komt en wat we eraan gaan doen. Vertrouwen is een heel belangrijk iets in het voetbal."

Volgens Van den Brom kan dat vertrouwen snel en plotseling terugkomen. "Als je aanstaande vrijdag bij Sparta een goede wedstrijd speelt en een goed resultaat behaalt, wat ik natuurlijk hoop, kan alles ook weer kantelen. Zo snel kan het in het voetbal gaan. Natuurlijk heb ik dat voor ogen, ook wetende dat je daarna twee thuiswedstrijden voor de boeg hebt. Het is geen pretje voor tegenstanders om hiernaartoe te komen. Vanuit dat gegeven moeten we veel meer overtuigd zijn binnen de selectie, staf en club dat we daardoor ook weer makkelijk de weg omhoog kunnen vinden. Maar het gaat niet vanzelf."

Europees voetbal

Over de doelstellingen is Van den Brom duidelijk: Europees voetbal moet haalbaar zijn. "Ik vind dat een reële doelstelling op basis van de selectie die er staat. Dat is niet op basis van wat je nu gezien hebt, daar moet ik ook eerlijk in zijn. Dat is ook niet op basis van de stand, maar wel gezien de mogelijkheden die we binnen deze ploeg hebben", besluit Van den Brom.

Het behalen van Europees voetbal is Van den Brom niet vreemd. In zijn trainersloopbaan loodste hij meerdere clubs naar Europees voetbal. Met ADO Den Haag (2010-2011) en Vitesse (2011-2012) plaatste hij zich via de play-offs voor de Europa League, bij Anderlecht (2012-2013) bereikte hij de Champions League door het winnen van de Belgische landstitel en met AZ (2015-2019) haalde hij vier seizoenen op rij Europees voetbal.

Later lukte dat ook met Lech Poznan, waar hij in zijn eerste seizoen derde werd in de Ekstraklasa en daarmee de Conference League in mocht. Hij bereikte met Lech Poznan zelfs de kwartfinale in het seizoen 2022-2023, en was dichtbij een legendarische comeback. Na een 1-4 nederlaag tegen ACF Fiorentina in eigen huis kwamen de Polen op een 0-3 voorsprong in Florence, maar Fiorentina maakte nog twee doelpunten en ging door.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties