FC Twente Nieuws

Verbazing over 'boekhoudtruc' FC Twente bij Steijn-transfer naar Feyenoord

Sem-steijn-feyenoord

FC Twente maakte afgelopen zomer een flinke transferklapper door Sem Steijn voor 10 miljoen euro te verkopen aan Feyenoord. De transfer werd door Feyenoord aangekondigd op 1 mei, waarna hij op 30 juni officieel werd gepresenteerd door de Rotterdammers. Toch heeft FC Twente besloten om de transfer van Steijn niet mee te nemen in het jaarverslag van 2024-2025, maar te reserveren voor het jaarverslag van het seizoen 2025-2026. Dit tot verbazing van onderzoeksjournalist Tom Knipping.

"Het is wel een beetje gek, want bij Feyenoord stond Sem Steijn wel bij de investeringen voor het seizoen 2024-2025. FC Twente heeft hem niet genoemd bij de opbrengsten van 2024-2025, maar nemen hem mee in het seizoen 2025-2026." De vraag is dan ook waar naar wordt gekeken. Het moment dat het contract wordt ondertekend of een ander moment. Knipping ging uit van het moment van ondertekenen en deed navraag bij FC Twente.

"FC Twente heeft als reden gegeven dat er sprake was van een ontbindende voorwaarde per 1 juli op basis waarvan de transfer niet door zou kunnen gaan. Daarom staat hij in het nieuwe boekjaar." Collega Bart Frouws van Voetbal International vindt dat vreemd: "Dat klinkt als een boekhoudkundige truc." Knipping denkt hetzelfde. "Zo klinkt het wel."

Twee clubs betrokken

"Maar er zijn natuurlijk wel accountants bij betrokken en alles moet gewoon via het boekje gaan. Maar het blijft raar, want zo'n ontbindende voorwaarde geldt dan óók voor Feyenoord. Er zijn twee clubs betrokken bij dezelfde deal en bij de ene wordt hij meegenomen in 2024-2025 en bij de andere in 2025-2026. Dat begrijp ik niet goed. Vaak zie je dat ze juist voor 30 juni nog een transfer willen doen, zodat hij nog meegerekend kan worden."

sem steijn juichen fct 2025
Juichende Sem Steijn in het shirt van FC Twente.

Komt FC Twente niet slecht uit

FC Twente noteerde een nettowinst van 14,8 miljoen euro en Frouws denkt dat dit misschien ook heeft meegespeeld om Steijn niet in 2024-2025, maar in 2025-2026 mee te nemen. Knipping: "Ik vind het interessanter om te kijken naar het resultaat voor rente en belastingen van 20,1 miljoen euro. Dat geeft namelijk een beter beeld van wat clubs overhouden of tekort komen. Dus eigenlijk hebben ze 20 miljoen overgehouden terwijl Steijn eigenlijk ook nog in dat jaar verkocht is." Misschien wel daarom meegenomen naar 25-26? "Ik weet niet of ze het bewust doen, maar het komt niet slecht uit. Dat kunnen we wel stellen", besluit Knipping het onderwerp Steijn bij FC Bankzaken.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties